Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Сторінка 1068 з 1270 ПершаПерша ... 68568968101810581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107811181168 ... ОстанняОстання
Всього знайдено 25387, показано з 21 341 по 21 360.

Тема: Жить стало лучше, жить стало Зеленее

  1. #21341
    Аватар для ~ Электра ~
    Реєстрація
    23 січень 2009
    Звідки Ви
    Україна. Харків-Дніпро
    Дописів
    56 363

    Типово

    Цитата Допис від aglaya Переглянути допис
    Тільки до наступного конкурсу)) Зараз при заключенні контракту обов'язково надавати документ про володіння українською мовою
    так, звісно, правила мені відомі, я суто про розуміння людини людиною.

    Здати іспит та нададти папірец) -це одне, а перекласти в своїй голові увесь скарб термінів, словосполук тощо, накопичене за все викладацьке та наукове життя, це трішки інше. І все це використовувати ротом , та щоб не страждала якість викладання.
    Хто зміг - молодець.

    А діти вже прийшли з мовою, українськими термінами, словниковим запасом (чи як там його?) та молодим-непоюзаним мозком). Вважаю, що ім легкіше).

  2. #21342
    Аватар для Мафальда
    Реєстрація
    15 лютий 2013
    Дописів
    84 377

    Типово папірец

    не треба перекладати в голові.
    треба одразу думати українською
    скарбоносіям
    хейтите поляків за їх протест проти глорифікації УПА? а довічне державне утримання судді Плахтія в 200 тис + грн на рік вам не тисне?

  3. #21343

    Реєстрація
    26 лютий 2007
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    16 822

    Типово

    Недавно був у Черкасах, там підлітки розмовляють українською мовою і їх ніхто не заставляє
    Ідешь бувало по вулиці повз компанію підлітків і в них із російської мови тільки матюки і вухо радіє за нашу молодь ))
    Мали, Буркина-Фасо и прочие Нигеры тоже формально считаются государствами. и воюют там безличь всяких. и ничего (с) алкаш #гамнаурі - дешеве лайно )))

  4. #21344
    Аватар для aglaya
    Реєстрація
    15 березень 2007
    Звідки Ви
    Днепр
    Дописів
    9 502

    Типово

    Цитата Допис від ~ Электра ~ Переглянути допис
    так, звісно, правила мені відомі, я суто про розуміння людини людиною.

    Здати іспит та нададти папірец) -це одне, а перекласти в своїй голові увесь скарб термінів, словосполук тощо, накопичене за все викладацьке та наукове життя, це трішки інше. І все це використовувати ротом , та щоб не страждала якість викладання.
    Хто зміг - молодець.

    А діти вже прийшли з мовою, українськими термінами, словниковим запасом (чи як там його?) та молодим-непоюзаним мозком). Вважаю, що ім легкіше).
    Вже відповіли)) Не всі ж перекладають в голові, дуже багато викладачів народилися в Україні та навчалися в середніх школах))

  5. #21345
    Аватар для ~ Электра ~
    Реєстрація
    23 січень 2009
    Звідки Ви
    Україна. Харків-Дніпро
    Дописів
    56 363

    Типово

    А потім викладали, робили науку та захищалися російською рочків 30+ та ++. Я про таких писала.

    Але потім, швидко, бо за потреби, у них в головах зародилися всі українські терміни (хімічні, биологічні тощо) і вони почали їми думати.І викладати.
    Ок. Мені все зрозуміло.

  6. #21346
    Аватар для aglaya
    Реєстрація
    15 березень 2007
    Звідки Ви
    Днепр
    Дописів
    9 502

    Типово

    Цитата Допис від ~ Электра ~ Переглянути допис
    А потім викладали, робили науку та захищалися російською рочків 30+ та ++.
    А потім, швидко, бо за потреби, у них в головах зародилися всі українські терміни (хімічні, биологічні тощо) і вони почали їми думати.І викладати.
    Ок. Мені все зрозуміло.
    Слухайте, ну якщо людина знає мову, то вона її знає, с чого б її забувати. Терміни - ну півроку походити на роботу зі словником, якщо знаєш предмет, україномовні терміни не являють проблеми. До речі, коли почався загальний перехід до викладання українською, легше було літнім співробітникам, багато з них ще застали викладання українською в своїх школах та вишах

  7. #21347

    Реєстрація
    26 лютий 2007
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    16 822

    Типово

    А какие "термины" есть в кацапском языке интересно ?
    Рашка всегда была отсталой страной алкашей и быдла.
    Даже менделеев кандидатскую написал про то как готовить водку (40% спирта, остальное вода).
    Достаточно открыть любой учебник и увидеть, что вся наука это европейцы и американцы из кацапов там
    только алкаш менделеев. Так какие там могут быть "термины" интересно ? Матюки чтоли ?
    Термины это по сути просто адаптация с других языков в кацапский. Тожно также это делается в другие языки.
    Мали, Буркина-Фасо и прочие Нигеры тоже формально считаются государствами. и воюют там безличь всяких. и ничего (с) алкаш #гамнаурі - дешеве лайно )))

  8. #21348
    Аватар для GALAтея
    Реєстрація
    20 травень 2017
    Дописів
    33 501

    Типово

    Цитата Допис від Мафальда Переглянути допис
    не треба перекладати в голові.
    треба одразу думати українською
    скарбоносіям
    нам так "украинка" в школе говорила,
    вы не должны ничего переводить, вы должны думать по украински,
    кстати, хорошая была тетка и отличный преподаватель,
    но я все равно не любила предмет, тем более половина класса его вообще не учила,
    я завидовала им... школа)).

    никаких гонений на украиноязычных не было,
    газеты и журналы заставляли выписывать украинские,
    добровольно никто не хотел)).

  9. #21349
    Аватар для Eльфа
    Реєстрація
    15 вересень 2022
    Звідки Ви
    ЖК )
    Дописів
    9 607

    Типово

    Цитата Допис від ohdesu Переглянути допис
    Недавно був у Черкасах, там підлітки розмовляють українською мовою і їх ніхто не заставляє
    Ідешь бувало по вулиці повз компанію підлітків і в них із російської мови тільки матюки і вухо радіє за нашу молодь ))
    завітайте до Одеси )

  10. #21350
    Аватар для ~ Электра ~
    Реєстрація
    23 січень 2009
    Звідки Ви
    Україна. Харків-Дніпро
    Дописів
    56 363

    Типово

    Цитата Допис від aglaya Переглянути допис
    Слухайте, ну якщо людина знає мову, то вона її знає, с чого б її забувати. Терміни - ну півроку походити на роботу зі словником, якщо знаєш предмет, україномовні терміни не являють проблеми. До речі, коли почався загальний перехід до викладання українською, легше було літнім співробітникам, багато з них ще застали викладання українською в своїх школах та вишах
    Я починала з порівняння студентів та викладачів. В сенсі "кому легше". Але якщо ви кажете, що нічого важкого і вони в рівних умовах, то хай так і буде.
    Головне, щоб викладання не страждало.

    До речі. Я зараз гарно відчуваю, що мова, яку я вивчала 35-25 років тому (у тч у виш), і та мова, яка дійсно є українська), це різні мови.
    Навіть книжки були адаптовані.
    Вважала що знаю. Виявилося що ні ).

  11. #21351
    Аватар для aglaya
    Реєстрація
    15 березень 2007
    Звідки Ви
    Днепр
    Дописів
    9 502

    Типово

    Цитата Допис від GALAтея Переглянути допис
    вы не должны ничего переводить, вы должны думать по украински,
    Слово "должны" здесь не очень уместно)) Кто знает язык на достаточном уровне, хоть украинский, хоть английский, он, переходя на него, автоматически думает на этом языке. Хороший критерий знания языков кроме родного - после просмотра фильма быть не в состоянии сказать, на каком он был языке

  12. #21352
    Аватар для aglaya
    Реєстрація
    15 березень 2007
    Звідки Ви
    Днепр
    Дописів
    9 502

    Типово

    Цитата Допис від ~ Электра ~ Переглянути допис
    Я починала з порівняння студентів та викладачів. В сенсі "кому легше". Але якщо ви кажете, що нічого важкого і вони в рівних умовах, то хай так і буде.
    Головне, щоб викладання не страждало.

    До речі. Я зараз гарно відчуваю, що мова, яку я вивчала 35-25 років тому (у тч у виш), і та мова, яка дійсно є українська), це різні мови.
    Навіть книжки були адаптовані.
    Вважала що знаю. Виявилося що ні ).
    А як же, вірші Шевченка адаптувалися, ви хочете сказати?

  13. #21353

    Реєстрація
    20 жовтень 2009
    Дописів
    29 041

    Типово

    Цитата Допис від aglaya Переглянути допис
    Слово "должны" здесь не очень уместно)) Кто знает язык на достаточном уровне, хоть украинский, хоть английский, он, переходя на него, автоматически думает на этом языке. Хороший критерий знания языков кроме родного - после просмотра фильма быть не в состоянии сказать, на каком он был языке
    это кто такое сказал?))))))
    Набокова почитайте

  14. #21354
    Аватар для GALAтея
    Реєстрація
    20 травень 2017
    Дописів
    33 501

    Типово

    Цитата Допис від aglaya Переглянути допис
    Слово "должны" здесь не очень уместно)) Кто знает язык на достаточном уровне, хоть украинский, хоть английский, он, переходя на него, автоматически думает на этом языке. Хороший критерий знания языков кроме родного - после просмотра фильма быть не в состоянии сказать, на каком он был языке
    потому что в нем есть элемент принуждения или почему?

    ну, любой процесс обучения требует работы над собой, напряга и пр.
    будь то физические упражнения, изучение текстов или что другое...
    так что, если слово и не совсем удачное, можно его заменить иным,
    но от перемены мест слагаемых...))

    достаточный уровень с неба не упадет).

  15. #21355
    Аватар для aglaya
    Реєстрація
    15 березень 2007
    Звідки Ви
    Днепр
    Дописів
    9 502

    Типово

    Цитата Допис від Кимон Переглянути допис
    это кто такое сказал?))))))
    Набокова почитайте
    Та ну, старая я уже Набокова читать)) Я, когда говорю на украинском, не перевожу в голове. И я при этом абсолютно не уникум и особым языковым талантом явно обделена))

  16. #21356
    Аватар для aglaya
    Реєстрація
    15 березень 2007
    Звідки Ви
    Днепр
    Дописів
    9 502

    Типово

    Цитата Допис від GALAтея Переглянути допис
    потому что в нем есть элемент принуждения или почему?
    Или потому, что невозможно принудить думать на определенном языке, это или происходит автоматически, или не происходит вообще

  17. #21357
    Аватар для Eльфа
    Реєстрація
    15 вересень 2022
    Звідки Ви
    ЖК )
    Дописів
    9 607

    Типово

    Цитата Допис від aglaya Переглянути допис
    Слово "должны" здесь не очень уместно)) Кто знает язык на достаточном уровне, хоть украинский, хоть английский, он, переходя на него, автоматически думает на этом языке. Хороший критерий знания языков кроме родного - после просмотра фильма быть не в состоянии сказать, на каком он был языке
    помните когда фильмы и мультики в кинотеатрах стали на украинский озвучивать ? - так вот у меня друзья упорно ждали русской версии, я ходила с ребенком на мультяшки спокойно - на вопрос на какой языке он был -не всегда могла вспомнить, так я училась в русскоязычной школе, правда украинский язык изучала и даже когда было "нововведение " - можно было по заявлению родителей не изучать - мои родители не разрешили ( на минуточку город в Донецкой области - 5 км от нас рашка была ) , прекрасно понимаю , читаю на украинском, сказать могу , но с запинками и поиском слов .... когда вообще поднимают эту пыль мовную -первое, что приходит в голову - про танцора которому мешают -

  18. #21358
    Аватар для Smith
    Реєстрація
    23 квітень 2008
    Звідки Ви
    Make America Great Again
    Дописів
    59 041

    Типово

    Цитата Допис від Дейнерис Переглянути допис
    Р.S. https://t.me/dneprpovestk - і дитині зрозуміло, що це РАШИСТСЬКИЙ канал. Бо лише в паРАШІ досі є Днєпрапєтровск.
    Бугога, токо прочитал....итить эта жирная свиноматка в глаза долбится дилдой...даже прочитать не может правильно что там написано.....ипанутая чайка, очки купи...ну а за очередной высер, в твой черный рот влезает ещё одна иголочка

  19. #21359
    Аватар для GALAтея
    Реєстрація
    20 травень 2017
    Дописів
    33 501

    Типово

    Цитата Допис від aglaya Переглянути допис
    Или потому, что невозможно принудить думать на определенном языке, это или происходит автоматически, или не происходит вообще
    думаю, все можно...

    таблицу умножения я учила с бабушкой и ремнем),
    выучила... до сих пор отлично помню, спасибо бабушке!

    может где-то и есть на планете счастливые люди, любящие учиться?
    я мало таких встречала)).

  20. #21360
    Аватар для ~ Электра ~
    Реєстрація
    23 січень 2009
    Звідки Ви
    Україна. Харків-Дніпро
    Дописів
    56 363

    Типово

    Цитата Допис від aglaya Переглянути допис
    А як же, вірші Шевченка адаптувалися, ви хочете сказати?
    Цього не знаю, не цікавилась.
    Проза адаптувалася. Усі ці "кальки з російської", покручі, побудови речення та слів тощо (я не дуже розуміюся на мовних термінах)... Це, навіть, не адаптоване, а як переклад. Було українською, стало на українській мові.

Сторінка 1068 з 1270 ПершаПерша ... 68568968101810581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107811181168 ... ОстанняОстання

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • Ви НЕ можете створювати нові теми
  • Ви НЕ можете відповідати у темах
  • Ви НЕ можете прикріплювати вкладення
  • Ви не можете редагувати свої повідомлення
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті