| Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы |
![]() |
|
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/565-12/page2Стаття 13. Застосування засобів впливу
Працівники міліції мають право застосовувати заходи фізичного
впливу, в тому числі прийоми рукопашного бою, для припинення
правопорушень, подолання протидії законним вимогам міліції, яка
здійснюється із застосуванням сили щодо працівників міліції або
інших осіб, якщо інші способи були застосовані та не забезпечили
виконання покладених на міліцію обов'язків.
Міліція може направляти спеціальні підрозділи міліції для
забезпечення проведення контролюючими органами перевірок суб'єктів
господарської діяльності лише за рішенням судді або суду.
Дозвіл на направлення спеціального підрозділу міліції
надається лише у випадках, коли перевірка проводиться в рамках
кримінального провадження.{ Частина третя статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 4652-VI ( 4652-17 ) від 13.04.2012 }
Органам міліції забороняється використовувати фізичний та
психологічний вплив для забезпечення проведення контролюючими
органами планових та позапланових перевірок суб'єктів
господарської діяльності, у тому числі шляхом демонстрації зброї,
спеціальних засобів, погроз їх застосування.
Органам міліції забороняється направлення спеціальних
підрозділів міліції для забезпечення проведення слідчих дій,
використання при їх проведенні спеціальних засобів, що приховують
зовнішність (масок для обличчя, шоломів тощо), а також
демонстрація зброї чи спеціальних засобів, крім виняткових
випадків під час проведення слідчої дії у кримінальному
провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину та наявності
достатніх підстав вважати, що проведенню слідчої дії буде чинитися
фізичний опір чи іншим чином унеможливлено досягнення її мети.
Дії, передбачені цією частиною статті, можуть бути здійснені лише
з дозволу прокурора, крім невідкладних випадків, коли затримка в
проведенні слідчої дії може призвести до неможливості досягнення
її мети (у такому разі прокурор невідкладно повідомляється про
здійснення відповідних дій).{ Статтю 13 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом N 4652-VI
( 4652-17 ) від 13.04.2012 }
{ Стаття 13 в редакції Закону N 2322-IV ( 2322-15 ) від
12.01.2005 }
{ Дію статті 13 поширено на особовий склад Державної
фельд'єгерської служби України при Державному комітеті зв'язку та
інформатизації України згідно із Законом N 834-XIV ( 834-14 ) від
06.07.99 }
Стаття 14. Застосування спеціальних засобів
Працівники міліції мають право застосовувати наручники,
гумові кийки, засоби зв'язування, сльозоточиві речовини,
світлозвукові пристрої відволікаючої дії, пристрої для відкриття
приміщень і примусової зупинки транспорту, водомети, бронемашини
та інші спеціальні і транспортні засоби, а також використовувати
службових собак у таких випадках:
1) для захисту громадян і самозахисту від нападу та інших
дій, що створюють загрозу їх життю або здоров'ю;{ Дію пункту 1 частини першої статті 14 поширено на особовий склад
Державної фельд'єгерської служби України при Державному комітеті
зв'язку та інформатизації України згідно із Законом N 834-XIV
( 834-14 ) від 06.07.99 }
2) для припинення масових безпорядків і групових порушень
громадського порядку;
3) для відбиття нападу на будівлі, приміщення, споруди і
транспортні засоби, незалежно від їх належності, або їх звільнення
у разі захоплення;{ Дію пункту 3 частини першої статті 14 поширено на особовий склад
Державної фельд'єгерської служби України при Державному комітеті
зв'язку та інформатизації України згідно із Законом N 834-XIV
( 834-14 ) від 06.07.99 }
4) для затримання і доставки в міліцію або інше службове
приміщення осіб, які вчинили правопорушення, а також для
конвоювання і тримання осіб, затриманих і підданих арешту, взятих
під варту, якщо зазначені вище особи чинять опір працівникам
міліції або якщо є підстави вважати, що вони можуть вчинити втечу
чи завдати шкоди оточуючим або собі;
5) для припинення масового захоплення землі та інших дій, що
можуть призвести до зіткнення груп населення, а також діянь, які
паралізують роботу транспорту, життєдіяльності населених пунктів,
посягають на громадський спокій, життя і здоров'я людей;
6) для припинення опору працівникові міліції та іншим особам,
які виконують службові або громадські обов'язки по охороні
громадського порядку і боротьбі із злочинністю;
7) для звільнення заложників.
Вид спеціального засобу, час початку та інтенсивність його
застосування визначаються з урахуванням обстановки, що склалася,
характеру правопорушення і особи правопорушника.{ Дію частини другої статті 14 поширено на особовий склад
Державної фельд'єгерської служби України при Державному комітеті
зв'язку та інформатизації України згідно із Законом N 834-XIV
( 834-14 ) від 06.07.99 }
Повний перелік спеціальних засобів, а також правила їх
застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України за
висновком центрального органу виконавчої влади, що забезпечує
формування державної політики у сфері охорони здоров'я, і
Генеральної прокуратури України і публікуються в засобах масової
інформації.{ Частина третя статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законами
N 2484-12 від 19.06.92, N 5459-VI ( 5459-17 ) від 16.10.2012 }
{ Дію частини третьої статті 14 поширено на особовий склад
Державної фельд'єгерської служби України при Державному комітеті
зв'язку та інформатизації України згідно із Законом N 834-XIV
( 834-14 ) від 06.07.99 }
Но вы же понимаете, что Янукович - это не Саакашвили! Мне кажется, что силовики эту власть сами не любят (где вы видели, чтобы солдаты под себя ходили? - позор для страны!). Просто, как мы перед всем миром сейчас выглядим? После вчерашнего раздевания беркута? ИМХО Такого ни в одной стране нет!
Ох робяты...
Как же это все тошно. Сдается мне, что в условиях нынешнего кризиса, как бы нам не оказаться в условиях, приведшим к развалу свою собственную страну
И кто окажется в этом случае в шоколаде?
Может быть Баронет, с минуты на минуту готовящийся мокнуть свою сраку в воды теплых морей? Может быть Вильям Ашер, уже там пребывающий? Или сонм клонов маккейна, тех самых идиотов, которые будут танцевать на майданах страны, до тех пор пока не подпишем? Может быть Воп, восторгающийся качеством стрим-интернета, который по его мнению должен лично глушить Янукович?
А мы? Неужели нам уготована судьба быть разделенными на про и антимайдаунов?
Жах якийсь.
мені тошно бачити у цій темі понос деяких дописувачів.
і страшно за батьківщину. погана ситуйовина. і т.д.
ось вам заспокійливе:
http://censor.net.ua/resonance/266032/my_ne_raskolemsya
я в отличии от Вас в армии служил и на БД сидел.. и что такое приказ и его исполнение знаю не по наслышке..уровень современных революционеров ниже плинтуса... именно поэтому у них и нету нормального лидера, никогда не было и с таким менталитетом никогда и не будет... "баранов львы не возглавляют"....
Я люблю цю країну навіть без кокаїну.
| Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення | |
| Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію |
copyright © gorod.dp.ua. Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника. Про проєкт :: Реклама на сайті |
|
Bookmarks