
Допис від
timafey
Вот эта консультация действут до:
ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ
Питання:
Яку дату необхідно зазначати у рядку "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної у разі постачання товарів/послуг за усною домовленістю сторін, у разі якщо податкова накладна виписується на повну чи попередню авансову оплату товарів/послуг? [Діє до 16.12.2011]
Відповідь:
Відповідно до ст. 205 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV, із змінами та доповненнями (далі - ЦКУ), правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Форма податкової накладної затверджена наказом ДПА України від 21.12.2010 N 969 "Про затвердження форми Податкової накладної та Порядку її заповнення". При заповненні рядка "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної у разі постачання товарів/послуг за усною домовленістю сторін слід зазначати: у полі "вид договору" - "Договір купівлі-продажу", "Договір на виконання робіт" тощо; у полі "від" - дату виконання усної домовленості, а саме: це може бути дата оплати товарів/послуг, в тому числі і попередня авансова оплата.
Згідно із ст. 206 ЦКУ усно можуть вчинятися правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність; у полі "N " - прочерк.
В чем между ними разница - некогда мне разбираться....
Bookmarks