Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Сторінка 43 з 82 ПершаПерша ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... ОстанняОстання
Всього знайдено 1625, показано з 841 по 860.

Тема: Дніпро. Переименование города и улиц

  1. #841
    Аватар для birdy
    Реєстрація
    23 листопад 2007
    Звідки Ви
    г. Синельниково
    Дописів
    11 923

    Типово

    Вікіпедія з вами не згодна: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94...1%D1%82%D0%BE)

    Забули, що місто взагалі - Новий Кодак? Нагадати?

  2. #842
    Аватар для Promius
    Реєстрація
    20 травень 2016
    Дописів
    12 042

    Типово

    так вот почему ты все в прошлом сидишь. родство ищешь?
    тут ты его не найдешь. ищи в мокшанских болотах. авось какая лягуха и признает.

  3. #843
    Аватар для birdy
    Реєстрація
    23 листопад 2007
    Звідки Ви
    г. Синельниково
    Дописів
    11 923

    Типово

    19 травня 2016 року Верховна Рада України, відповідно до вимог закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро, викресливши з назви міста ім'я «всеукраїнського старости» й одного з організаторів Голодомору Григорія Петровського. За відповідне рішення на засіданні Ради проголосувало 247 депутатів. Постанова набрала чинності з дати її прийняття. 1 червня 2016 року Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав постанову про остаточне перейменування Дніпропетровська на Дніпро. 2 червня 2016 року постанову було опубліковано в газеті «Голос України».

    У зв'язку із перейменуванням міста з'явилась невизначеність щодо передачі нової назви іншими мовами. Так, науковці з Українського інституту національної пам'яті вважають, що ця назва має однаково вимовлятись українською, російською та англійською: «Дніпро», «Днипро», «Dnipro». Між тим, деякі мовознавці з таким підходом не згодні, тому транслітерація «Днипро», так само, як і інших українських топонімів, російською мовою неприпустима, адже для близьких, слов'янських мов застосовується переклад, натомість для англійської транслітерація — «Dnipro» — цілком обґрунтована. Невизначеність призвела до того, що деякі ЗМІ використовують одну передачу назви, а деякі іншу.

    Перейменування Дніпропетровської області при цьому тимчасово відкладене у зв'язку із тим, що її назву закріплено у статті 133 Конституції України.

    p.s. Мне вот любопытно, подобных личностей после переименования Ворошиловграда, Жданова, Ленинграда, Горького, Свердловска так же "колбасило"?
    Востаннє редагував birdy: 17.07.2018 о 23:04

  4. #844

    Реєстрація
    04 червень 2004
    Дописів
    6 627

    Типово

    Цитата Допис від birdy Переглянути допис
    Вікіпедія з вами не згодна: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94...1%D1%82%D0%BE)

    Забули, що місто взагалі - Новий Кодак? Нагадати?
    Кода́к[1] или Койдак[2] (польск.Kudak) — польская крепость на правом берегу Днепра напротив бывшего Кодацкого порога, в 1,5 км от южной границы города Днепр, на территории села Старые Кодаки.
    Само имя «Кодак» в переводе с тюркского означает «поселение на горе»
    Тому НІКОЛИ місто не носило назви кодак чи новий кодак чи старий... Так можна доплести до того, що колись місто Жовтими Водами називали, бо до Жовтих Вод не більше двохсот кілометрів...
    До того, як було закладено Катеринослав, до речі наразі місце закладання оминає перший трамвай біля земської лікарні, на цьому місці не було інших міст. Але було зодва десятки поселеннь у межах сучасного міста.

    Цитата Допис від birdy Переглянути допис
    19 травня 2016 року Верховна Рада України,
    Як на мене то треба дочекатися обрання нового складу Верховної Ради. Мені чомусь здається що повідміняють відсотків до дев"яноста з того що нагородила нинішня рада.

  5. #845
    Аватар для birdy
    Реєстрація
    23 листопад 2007
    Звідки Ви
    г. Синельниково
    Дописів
    11 923

    Типово

    Як здається, то хреститися треба.

  6. #846

    Реєстрація
    04 червень 2004
    Дописів
    6 627

    Типово

    Цитата Допис від Promius Переглянути допис
    так вот почему ты все в прошлом сидишь. родство ищешь?
    тут ты его не найдешь. ищи в мокшанских болотах. авось какая лягуха и признает.
    Саме так. Я знаю своє минуле, минуле своєї родини починаючи від пращура, що був одним з атАманів Запорізької Січи збоку батька та історію графського роду з боку матері. Тому у мене є майбутнє, навідміну від худоби, що не знає ані батьків, ані що чекає її найближчим часом. Майбутнього після скотобійні нема! У вас нема майбутнього!

  7. #847
    Аватар для Большой Боб
    Реєстрація
    05 червень 2010
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    36 890

    Типово

    Цитата Допис від birdy Переглянути допис
    Днепр или Дніпро? Документ-то официальный!
    К чему этот троллинг?
    Автономная ливневка в песчанном грунте достаточно эффективна(с) Робокоп (Шашки)

  8. #848
    Аватар для Promius
    Реєстрація
    20 травень 2016
    Дописів
    12 042

    Типово

    проходящего по прошлому зацепило упоминание про мокшу. не любит он родные болотца. ) все норовит к чужой истории присосаться.

  9. #849

    Реєстрація
    15 червень 2009
    Звідки Ви
    укрстеп
    Дописів
    8 284

    Типово

    " Як на мене то треба дочекатися обрання нового складу Верховної Ради. Мені чомусь здається що повідміняють відсотків до дев"яноста з того що нагородила нинішня рада."
    ------------------
    Здається, з подібними сподіваннями баришні в провінційній глушині чекали, коли ж повернуться гусари...

  10. #850
    Аватар для Vinca
    Реєстрація
    01 червень 2014
    Дописів
    1 149

    Типово

    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    Виключно для тих, у кого мізки вимиті рошенками повідомляю що правонаступником НКВС стало КДБ, яке в свою чергу після отримання незалежності державою Україна було перейменоване в СБУ. Тобто хлопці, що загинули у війні на сході, які носили погони СБУ є зрадниками в зв"язку з тим, що вони послідовника НКВСівців? А у вас не виникає когнітивного дісонансу з цього приводу? Хоча, впевнений що не виникає бо нема де виникати...
    Те саме і з архівами. Незалежно від того, що то за архіви, чи то бібліотека в німетчині у тридцяті коли спалювали книжки фашистські злочинці, чи то архіви спецслужб де потвора нищіть справи минулих років. Архіви то ІСТОРІЯ, а недоумки, що хочуть перетлумачити ту історію є не тільки державними злочинцями, а і злочинцями проти історії всього людства.

    Тому і не слід сприймати зміни назв вулиць та міст зроблених цією потворою як щось таке, що не може бути повернуте. Наприклад я в офіційних документах досі пишу і місто Дніпропетровськ, і проспект Калініна і інші назви, які були змінені в позаконституційний та позазаконний спосіб.
    Писав би вже Екатеринослав
    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    Як на мене то треба дочекатися обрання нового складу Верховної Ради. Мені чомусь здається що повідміняють відсотків до дев"яноста з того що нагородила нинішня рада.
    Про когнітивний дисонанс. Ви своїми опусами навіть його не здатні викликати . Так очевидно і прямо топити за свій *ген графа* .
    Ви як ..свиня у склярні. За що вам тільки роботодавець гроші платить.

  11. #851
    Аватар для Самара11
    Реєстрація
    04 липень 2013
    Дописів
    13 721

    Типово

    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    Саме так. Я знаю своє минуле, минуле своєї родини починаючи від пращура, що був одним з атАманів Запорізької Січи збоку батька та історію графського роду з боку матері. Тому у мене є майбутнє, навідміну від худоби, що не знає ані батьків, ані що чекає її найближчим часом. Майбутнього після скотобійні нема! У вас нема майбутнього!
    Писав би вже що з-під романових, а то якось мєлко...
    Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  1420723172_smayl.jpg
Переглядів: 8
Розмір:  58,0 КБ
ID:	2192856
    Люди діляться на дві половини. Одні, увійшовши до кімнати, вигукують: "О, кого я бачу"!. Інші: "А ось і я"!

  12. #852
    Аватар для Александр_L
    Реєстрація
    22 серпень 2007
    Звідки Ви
    г.Днепр, Мих.Шейнкмана
    Дописів
    24 194

    Типово

    Цитата Допис від birdy Переглянути допис
    p.s. Мне вот любопытно, подобных личностей после переименования Ворошиловграда, Жданова, Ленинграда, Горького, Свердловска так же "колбасило"?
    Одно уточнение. Всем перечисленным Вами городам были возвращены исторические названия городов, либо их названия до переименования большевиками.
    Тогда как у нас идет полный произвол в этом вопросе. Здесь историческое не нравится - делаем искусственное наименование. Здесь не было города, ну и фиг с ним, назовем по названию какой-нибудь деревни.
    Вот очень хочется найти какое-нибудь поселение с хреново произносимым и вызывающим нехорошие ассоциации названием на территории современного Киева и таки потребовать переименования столицы...

  13. #853
    Аватар для birdy
    Реєстрація
    23 листопад 2007
    Звідки Ви
    г. Синельниково
    Дописів
    11 923

    Типово

    Видимо, Днипро звучит лучше и привычнее, чем Новый Кодак.

  14. #854

    Реєстрація
    04 червень 2004
    Дописів
    6 627

    Типово

    Цитата Допис від Йоран Переглянути допис
    Здається, з подібними сподіваннями баришні в провінційній глушині чекали, коли ж повернуться гусари...
    Такчекати не так вже і довго. Подивимось хто мав рацію.
    Цитата Допис від Vinca Переглянути допис
    Писав би вже Екатеринослав
    Для москалика, новспеченого знавця української - Катеринослав. Саме така історична назва міста, але наразі назва, яка є затверджена в законний спосіб то Дніпропетровськ. Хоча, як на мене, то місту лічить саме історична назва.
    Цитата Допис від Самара11 Переглянути допис
    Писав би вже що з-під романових, а то якось мєлко...
    Чому? То є мій родовід. До династії Романових він жодним боком не відноситься, але має відношення до інших європейських династій. До тогож спадкоємність в українців іде по батьківській лінії.
    Хоча, як я розумію, для вас, родовід по мамці? Чи худоба родовід не веде? Ви хочаб пам"ятаєте як батьків звали?

  15. #855

    Реєстрація
    04 червень 2004
    Дописів
    6 627

    Типово

    Цитата Допис від Александр_L Переглянути допис
    Одно уточнение. Всем перечисленным Вами городам были возвращены исторические названия городов, либо их названия до переименования большевиками.
    Тогда как у нас идет полный произвол в этом вопросе. Здесь историческое не нравится - делаем искусственное наименование. Здесь не было города, ну и фиг с ним, назовем по названию какой-нибудь деревни.
    Вот очень хочется найти какое-нибудь поселение с хреново произносимым и вызывающим нехорошие ассоциации названием на территории современного Киева и таки потребовать переименования столицы...
    Але ж не вписується історична назва в одну звилину "расєйськагаварящіх патріотав" у вишиваті... Їм до коричневого замінника мізків (і навіть не рошенівський шоколад) ближче сеча.

  16. #856
    Аватар для birdy
    Реєстрація
    23 листопад 2007
    Звідки Ви
    г. Синельниково
    Дописів
    11 923

    Типово

    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    Для москалика, новспеченого знавця української - Катеринослав. Саме така історична назва міста, але наразі назва, яка є затверджена в законний спосіб то Дніпропетровськ. Хоча, як на мене, то місту лічить саме історична назва.
    Ангальтцербськ?

  17. #857
    Аватар для Самара11
    Реєстрація
    04 липень 2013
    Дописів
    13 721

    Типово

    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    ...вам,"українцям у вишиванках", які окрім вишивати більше ні до чого незграбні.
    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    ... Розмовляти в Україні державною мовою на п"ятому році загарбання частини держави та десятків тисяч загиблих. Це ж яке титанічне зусилля треба та на лишню хромосому. ... ще вишиванку приліпити на аватару, то зовсім вишивата буде в усій красі...

    Це як кинути палити та рахувати скільки грошей зберіг. Про здоров"я нема чим думати.

    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    Виключно для тих, у кого мізки вимиті рошенками ...
    Тому і не слід сприймати зміни назв вулиць та міст зроблених цією потворою як таке що не може бути повернуте. Наприклад я в офіційних документах досі пишу і місто Дніпропетровськ, і проспект Калініна і інші назви, які були змінені в позаконституційний та позазаконний спосіб.

    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    ...у мене є майбутнє, навідміну від худоби, що не знає ані батьків, ані що чекає її найближчим часом. Майбутнього після скотобійні нема! У вас нема майбутнього!

    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    ...
    Хоча, як я розумію, для вас, родовід по мамці? Чи худоба родовід не веде? Ви хочаб пам"ятаєте як батьків звали?

    Цитата Допис від Прохожий Переглянути допис
    Але ж не вписується історична назва в одну звилину "расєйськагаварящіх патріотав" у вишиваті... Їм до коричневого замінника мізків (і навіть не рошенівський шоколад) ближче сеча.
    Прохожий українською -перехожий...

    Нік російською, сутність москальська... Топить тут за руцькиймір, працює щоб повернути, як було - під большогобрата
    Рашапровокатор.
    Люди діляться на дві половини. Одні, увійшовши до кімнати, вигукують: "О, кого я бачу"!. Інші: "А ось і я"!

  18. #858

    Реєстрація
    04 червень 2004
    Дописів
    6 627

    Типово

    Цитата Допис від Самара11 Переглянути допис
    Прохожий українською -перехожий...

    Нік російською, сутність москальська... Топить тут за руцькиймір, працює щоб повернути, як було - під большогобрата
    Рашапровокатор.
    Коли нема аргументів для відстоювання своєї позиції в зв"язку з відсутністю того, де у звичайних людей ці аргументи з"являються починається перехід на особистість опонента . Це і не дивн о... Тільки приймайте щось проти надмірного виділення жовчі, бо може бути виразка шлунку.

  19. #859

    Реєстрація
    15 грудень 2005
    Дописів
    7 991

    Типово

    Цитата Допис від Александр_L Переглянути допис
    Одно уточнение. Всем перечисленным Вами городам были возвращены исторические названия городов, либо их названия до переименования большевиками.
    Из последних новых названий: Кропивницкий, Покров, Покровск, Зализное, Мирноград, Торецк
    Ранее: Хмельницкий, Ивано-Франковск, Волгоград
    не попадают под "были возвращены исторические названия городов, либо их названия до переименования большевиками".

  20. #860
    Аватар для Vinca
    Реєстрація
    01 червень 2014
    Дописів
    1 149

    Типово

    Цитата Допис від Александр_L Переглянути допис
    Одно уточнение. Всем перечисленным Вами городам были возвращены исторические названия городов, либо их названия до переименования большевиками.
    Тогда как у нас идет полный произвол в этом вопросе. Здесь историческое не нравится - делаем искусственное наименование. Здесь не было города, ну и фиг с ним, назовем по названию какой-нибудь деревни.
    Вот очень хочется найти какое-нибудь поселение с хреново произносимым и вызывающим нехорошие ассоциации названием на территории современного Киева и таки потребовать переименования столицы...
    Половиця вас влаштовує ? Історична назва.

Сторінка 43 з 82 ПершаПерша ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... ОстанняОстання

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті