Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Всього знайдено 8, показано з 1 по 8.

Тема: "БЕЗКОШТОВНА" ОСВІТА в Україні

  1. #1

    Типово "БЕЗКОШТОВНА" ОСВІТА в Україні

    Безкоштовна освіта в КНУ – розповідь студента





    Київський національний університет ім. Т. Шевченка вважають лідером серед вузів України. В цьому році йому виповнюється 172 роки. Гордість науковців і освітян сьогодні може поправу вважатись і найбільш корумпованим навчальним закладом.

    Наближається період вступу абітурієнтів до вузів – найбільш прибутковий період для працівників освіти. Багато випускників мріють продовжити своє навчання «у Шевченка» та, на жаль, не кожен знає, що списки майбутніх студентів складаються вже за півроку до вступних іспитів. Навіть геніальні знання, золота медаль та шалене бажання вчитись майже нічого не вирішують. 2-3 вільних місця розігруються як у лотереї серед сотні вступників…

    Як казав хтось із політиків, з приходом Ющенка (руки якого ніколи не крали) ніхто брати хабарі не перестав – просто вони стали ще більшими. Вартість вступу до Університету різна, залежно від престижності факультету. «Найдешевші» факультети - географічний, біологічний, геологічний - від 1000$ до 3000$.

    Пиар агенство "ТАСС".
    Востаннє редагував sindikat777: 22.08.2011 о 11:59

  2. #2
    Аватар для Люся Пряная
    Реєстрація
    17 квітень 2004
    Звідки Ви
    Из помещения, где есть комп с Тырнетом
    Дописів
    9 632

    Типово

    Відверто кажучи, мені важко щось сказати щодо хабарів в університетській сфері, бо сама я не давала жодного хабаря ані під час вступу, ані під час навчання та випуску. І знаю інших людей, які так само не давали жодного хабаря, хоча й зазнали багатьох труднощів під час навчання, щоб подолати місцеві маразми місцевих "діячів" сфери освіти (прикладів не наводитиму - бо буде офтоп). Знала й таких, хто дуже переживав за своїх родичів-абітурієнтів, бо сам вже скінчив той ВУЗ, та знав, що родич не "потягне" всіх вимог, без попередньої спеціальної підготовки У РОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ (начебто це й не хабар... але якщо не сплатити "за підготовку" та готуватися самому - не вийде нічого!). Такі скарги я чула десь 4-5-6 років тому.
    Десь років 7-8 тому знала, що Кучмою особисто було обіцяно підтримку деяким науковим групам ДНУ, та ніхто не отримав ту підтримку - мабуть, обіцянку забуто Кучмою вже хвилин за 15 після спілкування за науковцями!
    Впродовж десь 13 років знаю, що, як хочеш чогось досягти у науці - потрібно шукати ао чиєїсь підтримки, або інвестувати в це хоча б щось самостійно, бо "державні фонди" зазвичай пусті, й звідти практично нічого неможливо отримати.
    А ціни зростають... Ви чуєте, ціни за послуги КРІЗЬ зростають, незалежно від якості тих послуг, то як хтось може думати, що цей процес не торкнеться сфери хабарів в учбових закладах? А щодо нерухомості (гуртожитки, "місцева влада" комендантів під час розселення та т.і. - хіба це когось дивує зараз, коли цінність будь-якої "площі" (нерухомості... приміщення, де можна мешкати або щось утримувати) зростає катастрофічно?
    І це все було далеко за часів правління Ющенка. Як би я не була налаштована проти його влади та проти його прихільників, але ж не треба валити все докупи, це загальні тенденції... І я не знаю, чи гірша вина ющенка, що він не може їх зламати, або все ж таки винного "у консерваторії" (с) пошукати?

    Тож, не треба істерик.
    Счастлива на малой Родине и в российском гражданстве!
    Жду на грибы, рыбалку и уборку снега

  3. #3
    Аватар для VoVik
    Реєстрація
    06 серпень 2004
    Звідки Ви
    из бездны
    Дописів
    1 171

    Типово

    Люся Пряная, згоден повністю. Я вчився не давав анічогісінько. А взагалі хабарництво в учбових закладах - це ще й частково провина самих "студентів" які нічого не знають і знать не хочуть. Думають, що все можна купити. До того ж й зарплатня не дуже велика у педагогів...
    Ще багато залежить від ректора. Під час мого навчання хабарі боялися брати, бо ті гроші не варті втрати роботи.
    Як сказав один професор, який викладав у ДНУ:
    "Якщо брати, то щоб не жалко було потім втратити роботу ібуло за що жити, а так ганьби не оберешся".

  4. #4
    Аватар для Люся Пряная
    Реєстрація
    17 квітень 2004
    Звідки Ви
    Из помещения, где есть комп с Тырнетом
    Дописів
    9 632

    Типово

    VoVik, зараз маю знайомих викладачів у різних вузах міста... Дехто скаржився, що студенти пропонують хабаря, аби тільки нічого не вчити. "Хіба я колись давав привід подумати, що я можу взяти хабаря?" - дивуються мої знайомі? Вон це сприймають як образу, хоа я точно знаю, що додаткові гроші були б їм не зайвими. Але репутація для них є дорожча в цьому випадку.
    Я розумію, що деякі дисципліни можуть взагалі не мати аніякої користі, а здати їх таки треба. Як викладач розумний та все це розуміє - у студентів проблем не буде. Коли в викладача манія величчя - тут вже починаютсья проблеми! На щастя, мене це не торкнулося, але я знаю, як було важко тим, хто принципово не дає хабарів та зіткнувся з такими викладачами-маразматиками! Ну, тут вже чиє бажання більше - того й перемога.
    На мою думку, якби не вступали до будь-якого вузу, аби тільки мати "корочки" про вищу освіту - було б краще. Бо з`являється, що вступає - платить, потім навчається - гуляє - сплачує за прогули, потім іде на та сплачує хабаря на іспитах, і так до диплому... І на біса такий фахівець? На біса така освіта?
    Счастлива на малой Родине и в российском гражданстве!
    Жду на грибы, рыбалку и уборку снега

  5. #5

    Типово

    самих "студентів" які нічого не знають і знать не хочуть
    Все приличные преподаватели либо ушли в бизнес, либо стали зав.кафедрами или друкгими путями повысились в статусе и им взятки особо не даш. А вот остальная шушваль сделала из учебы бизнес и поставили на поток. Вобщем я где то в соседних темах написал что надо делать с ВУЗами.

  6. #6
    Аватар для morino
    Реєстрація
    25 листопад 2004
    Звідки Ви
    4б/1
    Дописів
    7 171

    Типово

    Брали, берут и будут брать...
    Форум - срез общества. Пусть немного концентрировано, но он отражает истинное положение...

  7. #7
    Аватар для lisa_alisa
    Реєстрація
    25 листопад 2005
    Звідки Ви
    Днепр
    Дописів
    456

    Типово

    Цитата Допис від Demian
    Все приличные преподаватели либо ушли в бизнес, либо стали зав.кафедрами или друкгими путями повысились в статусе и им взятки особо не даш. А вот остальная шушваль сделала из учебы бизнес и поставили на поток. Вобщем я где то в соседних темах написал что надо делать с ВУЗами.
    Во-первых, про всех - не надо.
    Во-вторых. Моя старшая дочь закончила ДНУ. И никто никогда ничего не вымогал. Были случаи, когда нерадивые студенты пытались что-то преподу впарить - но, насколько мне известно - безрезультатно. Моя младшая дочь за два года учебы в том же ДНУ тоже никогда не сталкивалась с вымогательством.
    В третьих, с ВУЗами действительно что-то нужно делать, начав с повышения престижа высшего образования вообще и востребованности конкретного подготовленного специалиста, в частности.

  8. #8
    Аватар для seemann
    Реєстрація
    28 грудень 2004
    Звідки Ви
    Washington DC
    Дописів
    6 843

    Типово

    Цитата Допис від lisa_alisa
    Во-первых, про всех - не надо.
    Надо, надо. С каждым годом берут все больше и это уже превратилось в систему. Хотя большинство преподов берут с тех, кто предлагает. Это еще как-то более-менее по совести. Но блин есть же и такие, кто откровенно вымогает бабки, у кого без них ниче не сдается...

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • Ви НЕ можете створювати нові теми
  • Ви НЕ можете відповідати у темах
  • Ви НЕ можете прикріплювати вкладення
  • Ви не можете редагувати свої повідомлення
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті