Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Сторінка 1 з 22 1234567891011 ... ОстанняОстання
Всього знайдено 424, показано з 1 по 20.

Тема: Понятие_Ноосферы(Вернадский)

  1. #1
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово Понятие_Ноосферы(Вернадский)

    Как вы понимаете ?

  2. #2
    Модератор Аватар для Photographer
    Реєстрація
    22 липень 2003
    Звідки Ви
    khvorost.com
    Дописів
    15 207

    Типово

    в смысле что было раньше - курица или яйцо?

  3. #3
    Почетный форумчанин
    Патріотизм року 2007, 2008
    Аватар для Володимирович
    Реєстрація
    17 вересень 2002
    Звідки Ви
    Дніпрокам'янськ
    Дописів
    8 962

    Типово

    Ноосфера - Царство Розуму.

    Частина природи (світобудівлі), підкорена розумом, тобто - вивчена та переведена у стан, в якому життя існує без обмежень.

    Вернадський сказав майже те саме, тільки зосередив увагу на тому, що ноосфера - це новий стан біосфери, коли розум створює для неї нове безпечне середовище проживання.

    Нині зрозуміло, що розум перетворює Всесвіт таким чином, щоб він весь став ноосферою.

    Al-khv, колись мене запитали, звідки взявся час.

  4. #4
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Диктатор,
    Al-khv, колись мене запитали, звідки взявся час.
    Що ви відповіли ?

  5. #5
    Почетный форумчанин
    Патріотизм року 2007, 2008
    Аватар для Володимирович
    Реєстрація
    17 вересень 2002
    Звідки Ви
    Дніпрокам'янськ
    Дописів
    8 962

    Типово

    Цитата Допис від Диктатор
    oma

    Тогда скажите, а из чего состоит, к примеру, совесть? Из радиации?
    Наприклад? Якщо я обмежусь фразою про магнітний запис того ж типу що на магнітофонній плівці, натяк буде зрозумілий? Ви ж знаєте що у представників різних культур різні приводи для мук совісті. Одних совість мучить якщо людину вб"ють, інших - якщо врятують. В принципі совість состоїть з виховання.

    І чорне й біле відображають тільки видимий спектр світла й однаково містять в собі невидимий.

    а про поддержание Вы слышали? И как Вы к нему относитесь?
    Де я мав це чути? Наскільки я можу бути відвертим, то руйнування руйнування є творінням. Творіння творіння є творінням. Творіння руйнування та руйнування творіння є руйнуванням. Підтримання творіння є творінням, підтримання руйнування є руйнуванням. Підтримання підтримання є підтриманням. Отже - як я ставлюсь до підтримання - приблизно як до штучного підтримання життя. Якщо апарат штучного дихання терміново потрібно віддати тому, хто може вижити - то треба відняти його у того, хто безнадійно хворий.

    Як? Над чим? Багато людей навколо Вас стали вiд Вашей працi щасливими?
    Як належить - над досвідом та знаннями в тому числі. Про щастя я вже казав - його можливо досягти лише не прагнучи його.

    Ви вiрите тiльки в те, що можете помацати?
    Те що я можу помацати, я просто знаю. Навіщо мені вірити в те, що існує?

    А якщо нi? Тодi Ви не вiрите власним думкам?
    Це постійно відбувається й нічого дивного у цьому я не бачу. Безліч моїх думок зникли і я про них не можу відразу згадати. Залишилися лише ті, що тримаються за досвід - тобто думки, що є продовженням досвіду.

    Откуда мы появились? И так как Вы любите факты, расскажите нам с доказательствами.
    Еволюцію людини можете роздивитись за допомогою УЗД ембріонів - побачите які стадії він проходить. Якщо Ви питаєте у філософському плані - то можна припустити що тут ми з"явились з інтернету.

    Так звiдки виникають вiртуальнi частицi? Звiдки виник вакуум? Та нарештi звiдки та для чого виник час?
    Віртуальні частиці виникають з нічого як речовина та антиречовина. Принаймні логічним є висновок, що складені разом плюс та мінус дають нуль - ніщо. Вакуум нізвідки не виник - його немає взагалі.
    В принципі тому він нікуде не зникне.

    І нарешті, час. Для чого - для того щоб неіснування виявити. Звідки виник - з щілини між існуванням та неіснуванням. Неіснуваня не проявиться, якщо хоч щось не буде існувати. Момент існування відділяється від моменту неіснування - і маєте час. Чи ось: безліч моментів неіснування відділені один від одного моментами існування.

    Якщо збираєтесь мене й далі допитувати, то може скажете - Ви щось бажаєте мені довести чи просто даєте мені можливість потренуватись у натурфілософії? Ви вважаєте духовність нефізичним явищем? В принципі знання дають можливість контролювати процеси, які відбуваються будь-з ким (чим). Чим контроль заважає коханню? І чим спонтанне кохання краще контрольованого кохання? Якщо Ви скажете що я маю кохати - то це значає що Ви мене закликаєте контролювати кохання. Якщо скажете що я не маю кохати - я теж маю його контролювати.

  6. #6
    Модератор Аватар для Photographer
    Реєстрація
    22 липень 2003
    Звідки Ви
    khvorost.com
    Дописів
    15 207

    Типово

    Цитата Допис від Диктатор
    Ноосфера - Царство Розуму.

    Частина природи (світобудівлі), підкорена розумом, тобто - вивчена та переведена у стан, в якому життя існує без обмежень.

    Вернадський сказав майже те саме, тільки зосередив увагу на тому, що ноосфера - це новий стан біосфери, коли розум створює для неї нове безпечне середовище проживання.

    Нині зрозуміло, що розум перетворює Всесвіт таким чином, щоб він весь став ноосферою.

    Al-khv, колись мене запитали, звідки взявся час.
    Я так понимаю, ноосфера вторична..... про время, тоже кстати интересно..

  7. #7

    Реєстрація
    07 червень 2005
    Дописів
    1 250

    Типово

    Цитата Допис від Диктатор
    І нарешті, час. Для чого - для того щоб неіснування виявити. Звідки виник - з щілини між існуванням та неіснуванням. Неіснуваня не проявиться, якщо хоч щось не буде існувати. Момент існування відділяється від моменту неіснування - і маєте час. Чи ось: безліч моментів неіснування відділені один від одного моментами існування.
    (с) Черезвычайная ситуация - это ситуация когда происходит нечто черезвычайное

  8. #8
    Почетный форумчанин
    Патріотизм року 2007, 2008
    Аватар для Володимирович
    Реєстрація
    17 вересень 2002
    Звідки Ви
    Дніпрокам'янськ
    Дописів
    8 962

    Типово

    Al-khv, я вибачаюсь... а що первинне?

    Ноосфера ( як в принципі будь-яке середовище) зруйнується, якщо залишиться зовнішнього тиску.

    Відтак можна вважати існування ноосфери наслідком існування явищ, що прагнуть знищити життя.

    Zer0, надзвичайна ситуація - це коли не відбувається те, що звичайно відбувається.

  9. #9
    Модератор Аватар для Photographer
    Реєстрація
    22 липень 2003
    Звідки Ви
    khvorost.com
    Дописів
    15 207

    Типово

    Диктатор, о ноосфере я слышал краем уха... но если правильно понял, то это что то вроде понятия "эгрегор" в магии... в таком случае ноосфера вторична.

  10. #10
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Al-khv,
    "....... Идеи объединения человечества, его знаний также перекликаются с идеями Вернадского, который ввел понятие ноосферы. Вернадский является одним из основателей теории ноосферы, которая стала важнейшим вкладом в учение космизма. Ноосфера - это сфера разума. Она стала формироваться одновременно с появлением мышления у человека, с началом накопления информации в обществе и практического ее использования. Чувство единства и целостности природы указывает человеку на, то что планета на которой он живёт и он сам не могут быть исключением из общего движения вещества.Философия Вернадского материалистична - материя, радиация, энергия, проявления жизни - кроме этих сущностей в мире нет ничего. Эти сущности не сводятся друг к другу, существуют вечно как качественно разнородные области и одновременно вместе с другими, не эволюционируют одна в другую. Всегда есть устойчивая материя в виде атомов, всегда есть радиация, всегда есть энергия. И всегда есть жизнь, имеющая космическое значение."

    Так что по вашему первично ?

  11. #11

  12. #12
    Аватар для Волчица*
    Реєстрація
    16 серпень 2005
    Звідки Ви
    kiev
    Дописів
    234

    Типово

    Диктатор,

    понятие - отлично...
    а как взаимодействовать с ноосферой...???
    Время разрушает все. Все, что не имеет истинной ценности....

  13. #13
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Волчица*, Вы уже это делаете и все ,что записывается на HDD где расположен этот форум ,записывается так же в ноосферу ,как в один большой HDD,но от него вы не скроете свои мысли,в отличие от форума - и там есть вся информация о вас-ваши мысли сокровенные,поступки и не только...

  14. #14
    Модератор Аватар для Photographer
    Реєстрація
    22 липень 2003
    Звідки Ви
    khvorost.com
    Дописів
    15 207

    Типово

    Цитата Допис від io
    Al-khv,
    "....... Идеи объединения человечества, его знаний также перекликаются с идеями Вернадского, который ввел понятие ноосферы. Вернадский является одним из основателей теории ноосферы, которая стала важнейшим вкладом в учение космизма. Ноосфера - это сфера разума. Она стала формироваться одновременно с появлением мышления у человека, с началом накопления информации в обществе и практического ее использования. Чувство единства и целостности природы указывает человеку на, то что планета на которой он живёт и он сам не могут быть исключением из общего движения вещества.Философия Вернадского материалистична - материя, радиация, энергия, проявления жизни - кроме этих сущностей в мире нет ничего. Эти сущности не сводятся друг к другу, существуют вечно как качественно разнородные области и одновременно вместе с другими, не эволюционируют одна в другую. Всегда есть устойчивая материя в виде атомов, всегда есть радиация, всегда есть энергия. И всегда есть жизнь, имеющая космическое значение."

    Так что по вашему первично ?
    Не вижу противоречий с тем что я сказал... ноосфера это организованная "материя, радиация, энергия, проявления жизни"

  15. #15
    Модератор Аватар для Photographer
    Реєстрація
    22 липень 2003
    Звідки Ви
    khvorost.com
    Дописів
    15 207

    Типово

    Цитата Допис від io
    спасибо... почитаю...

  16. #16
    Почетный форумчанин
    Патріотизм року 2007, 2008
    Аватар для Володимирович
    Реєстрація
    17 вересень 2002
    Звідки Ви
    Дніпрокам'янськ
    Дописів
    8 962

    Типово

    Волчица*, люди взаємодіють з ноосферою за допомогою розуму. Кожен раз, коли людина дізнається про щось нове, вона збільшує потенціал нооосфери.


    Al-khv, просто термін "ноосфера" куди тільки не пхнуть зараз. Хоч він справді універсальний: оскільки знання є про все, що існує відповідно потенціал ноосфери вже сьогодні - весь Всесвіт. А ергрегор - це просто маленька ноосфера.

    УВАГА: Ноосфера ( як в принципі будь-яке середовище) зруйнується, якщо залишиться БЕЗ зовнішнього тиску. У попередьому моєму повідомленні помилка.

  17. #17
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Диктатор, А більш розвинуто ?
    Чи ви гадаєте,що поняття ноосфери може трактуватися всіма по різному?Так що по вашому первинне ?

    Постоянными слушателями лекций Вернадского в Париже были Пьер Тейяр де Шарден, профессор геологии, ему было тогда 42 года, и более молодой Эдуард Леруа, католический деятель и математик. Они восприняли идеи Вернадского. Посеянные им семена упали на благодатную почву, потому что и Пьер Тейяр и Эдуард Леруа были яркими личностями и сильными мыслителями.

    Они начали развивать мысли Вернадского о вовлечении химических элементов в жизненный цикл человечества, о скорости процессов развития технического прогресса, технического воздействия человека на биосферу [13, 14]. Вернадский говорил, что с каждой эпохой исторической темп вовлечения природных тел в сферу деятельности человека и ноосферу ускоряется, человеку свойственно стремиться охватить всю среду обитания для своей пользы, но и не только для пользы. В жизненно-духовный цикл человечества вовлекается и так называемая метареальность - духовная составляющая, которую Вернадский ясно осознавал и пытался научно описать ее роль в становлении ноосферы.

    В 1925 году Пьер Тейяр ввел в научный оборот термин и понятие ноосферы [15]. Пьер Тейяр был конгениален Вернадскому в ряде своих откровений, провозвестий и обобщений. Понятие ноосферы в дословном переводе с французского допускает различные толкования. Пьер Тейяр де Шарден и Эдуард Леруа понимали ноосферу как органическое продолжение биосферы, как сферу рефлексии человеческого разума, человеческого творчества, человеческого труда.
    Мы знаем, что представления Пьера Тейяра и Вернадского разошлись; в дальнейшем Вернадский не читал никаких трудов Пьера Тейяра и Леруа, они больше не встречались, и французские ученые тоже не знали трудов Вернадского. С 1925 года на все работы Пьера Тейяра Ватиканом был наложен запрет до самой его смерти в 1955 году в США, куда он вынужден был уехать.
    Что же такое эпоха ноосферы или ноосферная реальность? Совершенным искажением мысли Вернадского является представление о том, что ноосфера является "царством разума", где разум понимается как некое благостное явление. Ничего подобного в работах ученого нет, этого нет в основных его подлинных текстах.

  18. #18
    Почетный форумчанин
    Патріотизм року 2007, 2008
    Аватар для Володимирович
    Реєстрація
    17 вересень 2002
    Звідки Ви
    Дніпрокам'янськ
    Дописів
    8 962

    Типово

    Первинною є необхідність. Вона є причиною того, що існуюче виникло, аби неіснуюче могло не існувати.

    Розум знає що, наприклад, свобода - це усвідомлена необхідність.

    Наприклад необхідність або бути владою, або коритись їй.

    Що стосується поняття про ноосферу - то ми навіть назву використовуємо неправильно.

    Нус - грецьке слово, означає крім розуму ще й дух та "первинна думка". Відтак правильно - нусфера (noospher, noosfere). Я й досі не розумію, чому Вернадський спотворив термін. Але саме через спотворення, назва ноосфера несе у собі самостійний контекст, пов"язаний виключно з розумом й не залишає місця хитанню між духом та думкою.

    Втім саме існування розуму є необхідністю. По суті він є ретранслятором антиентропійного процесу життя на неживий світ.

    Відтак остаточно я можу сказати так: ноосфера є Всесвітом, у якому ентропія довільно не більшується, а знижується. Так, як це відбувається у бідь-якій живій істоті, так, як розумні істоти створюють антиентропійні процеси.

    Ось так. Розвинув.

  19. #19
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Диктатор, Тому ми можемо розмовляти про "маленькі" ноосфери - тобто на зарі людства "ноосфера" була іншою ніж зараз і тому,коли з'являлася людина з "передовим" мисленням та ідеями - ії цілковито не сприймали та й лякалися саме тому,що суспільна "ноосфера" - була примітивною взагалі і була набато могутнішою в своїй примітивності(по силі та кількості думок визначавших розвиток суспільства ) в порівнянні з однією думкою, і тому ми робимо висновок,що суспільна "ноосфера" - збільшується з часом,або змінює свою якість і має свою,особисту силу.
    Розум знає що, наприклад, свобода - це усвідомлена необхідність.
    Свобода - це вибирати з того,що вже є ?
    Так - це усвідомлена необхідність...
    А що(хто,явища) створило необхідність вибирати ?

  20. #20
    Почетный форумчанин
    Патріотизм року 2007, 2008
    Аватар для Володимирович
    Реєстрація
    17 вересень 2002
    Звідки Ви
    Дніпрокам'янськ
    Дописів
    8 962

    Типово

    Маленькою ноосферою я назвав ергрегор. Себто - ізольоване від решти людства ноогенне (спричинене розумом) соціальне утворення. Щоб створити маленьку ноосферу треба бути відлюдниками. У такий спосіб раніше люди створювали спільноти, що за рівнем інтелекту випереджали час.

    Нині стоїть питання про ноократизацію всього людства. По суті - про подолання глобальної ноопатичності - слабкості розуму. Якраз і нині деякі люди здатні створити ядерний реактор або виделку, але у більшості людей розуму вистачає якраз на те, щоб підірвати реактор чи ткнути виделкою у око.

    Мене питають: за яким принципом ви відбиратимете вчених до влади? Я відповідаю - ні за яким. Ми вчитимемо всіх, і можливо - влаштовуватимемо репресії проти недоуків.

    І коли люди вивчаться, то зрозуміють, що ніякого вибору не існує. Є реальність і є ілюзії. У реальності свобода є усвідомленою необхідністю. У ілюзіях свобода може бути волюнтаристською, але від цього вона не перестане бути ілюзією.

    Відтак і демократія - це ілюзія. Бо люди, які не вміють керувати державою, не можуть нею керувати ефективно. А якщо їх розпочати вчити - то треба знати чому. А щоб знати - треба випробувати. Після випробувань залишатиметься лише слідкувати за дотриманням технології керування. В тому числі - дотримання технології навчання керуванню. Ось так і виникає ноократія - влада, яка слідкує за тим, щоб люди вивчали та використовували працездатну технологію виживання, а не чиїсь галюцінації.

    Про генезу необхідності я відповім точно таким способом як і про виникнення часу. Необхідність виникає внаслідок існування існуючого та неіснування неіснуючого. Для того, що існує, необхідністю є боротьба за існування. Як тільки дещо (припустимо) перестане існувати - то необхідністю для нього стане боротьба за неіснування. Але теоретичо перехід з існуючого у неіснуюче неможливий в силу того, що одне від одного відштовхується.

    Практично ж розум розрізняє існуюче та неіснуюче, і здатен їх розвести таким чином, щоб їхньому існуванню та неіснуванню ніщо не загрожувало. Саме таким чином виникає антиентропійний процес у косному середовищі, який є продовженням антиентропійного процесу біосфери.

Сторінка 1 з 22 1234567891011 ... ОстанняОстання

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • Ви НЕ можете створювати нові теми
  • Ви НЕ можете відповідати у темах
  • Ви НЕ можете прикріплювати вкладення
  • Ви не можете редагувати свої повідомлення
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті