Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Сторінка 5 з 22 ПершаПерша 123456789101112131415 ... ОстанняОстання
Всього знайдено 424, показано з 81 по 100.

Тема: Понятие_Ноосферы(Вернадский)

  1. #81
    Почетный форумчанин
    Патріотизм року 2007, 2008
    Аватар для Володимирович
    Реєстрація
    17 вересень 2002
    Звідки Ви
    Дніпрокам'янськ
    Дописів
    8 962

    Типово

    io, що ж... давайте зрештою звернемось безпосередньо до Вернадського.

    "В атмосфері цієї війни (І світової - Д.) я підійшов до геології у новому для мене й для інших й тоді забутому розумінні природи - геохімічному та біогеохімічному, охоплюючому й косну й живу природу з однієї й тої самої точки зору." (Кілька слів про ноосферу, 1944 рік.)

    Біогеохімічне розуміння природи - розуміння атомарне. Ми й сьогодні чудово собі уявляємо таблицю Мєндєлєєва, жодної секунди не припускаючись думки, що саме Мєндєлєєв примусив елементи отримати ті чі інші валентності, атомні маси тощо. Зрозуміло що атоми є самі по собі втіленням певної інформаційної моделі. Квантова фізика дала більш-менш чітке пояснення енергетичного мікросвіту.

    Перетворення, які відбуваються з будь-якою речовиною, відбуваються за одними й тими ж самими хімічними законами, читайте - за одними й тими ж самими інформаційними моделями. І чи не єдина різниця між живими та неживими істотами - це здатність живих істот трансформувати енергію.

    Рослини накопичують енергію шляхом фотосинтезу, тварини ж, поїдаючи рослини переробляють їх енергію у електричну, яка і створює записи на нейронному рівні. Вся інформація, отримана посередництвом рецепторів, є інформацією що відображає довжину хвиль (теплових, світлових, нарешті - кристалічних) і посередництвом нейронів передається у мозок людини, де створюється копія світу, яка відповідає інформації, отриманій ВІД РЕЦЕПТОРІВ.

    Така картина світу існує у мозоку кожної тварини.

    Але.

    Інформаційні моделі (хімічні закони), за якими перебігають хімічні процеси, містять у собі фаталістичну модель напрямку цього перебігу. Взяти наприклад фаталістичність фотосинтезу - якщо фотон взаємодіє з вуглекислим газом, то будь-яка реакція, що відбудеться внаслідок цієї взаємодії, буде органічною. І сам по собі процес фотосинтезу є безперервною хімічною реакцією, що підтримується за рахунок Сонячної енергії. Але наслідок цієї реакції абсолютно неприродній для косної речовини: енергія не втрачається, а накопичується у сполуках вуглецю, що виникають внаслідок фотосинтезу, та подальшого споживання цих сполук живими організмами.

    Ентропія - рівень безладу в системі. Ентропійні процеси - процеси збільшення безладу у системі.

    Отже життя - процес антиентропійний. В той час як ентропія Всесвіту збільшується, ентропія життя - зменшується. У цьому місці слід призупинитись. Бо у цьому місці ми вперше прозоро бачимо функцію розуму.

    ---

    Розум рентраслює антиентропійний процес живої речовини на процеси, що перебігають у речовині косній.

    ---

    Для чого потрібна така ретрансляція?

    У мене є єдине пояснення: існування будь-чого можливе виключно за умови "неіснування неіснуючого". Існуючий світ (Всесвіт) оточений "світом неіснуючим" відтак - наданий самому собі. Ось у Всесвіті й відбувається процес зростання ентропії. Але це зростання не може бути безмежним саме відповідно до інформаційних моделей речовини. І починається антиенропійний процес, яким є життя.

    Саме життя підтримує існування Всесвіту, цим самим воно ж підтримує й "неіснування неіснуючого світу". На чому тримається таке твердження? Та зрештою - виключно на логіці. Сьогодні й надалі розум є та залишатиметься втіленням інформаційної моделі Всесвіту. На рівні інформаційно-модельному розум володіє ідеальною моделлю Всесвіту - антиентропійного. Нейронний рівень створює картину Всесвіту реального - ентропійного. Розум спричиняє процес наближення реального Всесвіту до ідеального, співставляючи їх, віднаходячи між ними різницю, та створюючи інформаційні моделі процесів, що цю різницю зменшують.

    Отже, повертаючись до пана Вернадського констатуємо тотожність його біогеохімічного погляду на виникнення розуму з поглядом суто космогонічним. Єдине, що різниться суто формально - це те, що космогонічна ноосфера постає не у вигляді "ножа", а у вигляді "Ідеального Всесвіту", у який має перейти не тільки біосфера, а й весь "Реальний Всесвіт".

    Що тут додати... Я неодноразово підкреслював, що Вернадський не міг опублікувати в СРСР наукової праці, яка б відверто говорила про "первинність інформації". Що його концепція ноосфери є зашифрованним посланням для тих, хто торуватиме шлях з ентропійної реальності у антиентропійну ідеальність ноосфери.

    Придивіться до слів: не ПЕРЕТВОРЕННЯ біосфери у ноосферу, а ПЕРЕХІД біосфери у ноосферу. Тобто - перехід до чогось вже існуючого. Існуючого не у таємних доктринах та святих письменах, а у кожній людині - у її розумі.

    Відтак нарешті бачимо місце ноократії - влади розуму. А саме - оволодіння всією інформацією про реальний стан речей у Всесвіті. Саме оволодіння інформацією про реальність дає можливість створити модель переходу до ноосфери. Відсутність реальної інформації можливість зменшує, але не знищує. Справжній ворог розуму - це дезінформація. Дезінформований розум створює антимоделі переходу до ноосфери, внаслідок чого відбувається не наближення, а віддалення від ноосфери.

    Відтак життя ноократа - це поширення достовірної інформації. Особливо важливий елемент - викриття недостовірної інформації. Зрештою - створення масової системи обігу інформації, що безпомилково виявлятиме як дезінформацію, так і її джерела.

    Так і отримуємо хоч і блідий, але помітний з існуючої реальності образ ноократії: будь-яка людина (організація) втрачає владу, якщо вона ентропійна, і навпаки, якщо природа людини (організації) антиентропійна - вона владу здобуває. Якщо вже на те пішло - ноократія зриває "антиентропійні маски" та розкриває істинну міру ентропійності людини.

    Щоб зпростити: якщо людина десь колись не дотрималась взятих на себе зобов"язань, про це зможе легко дізнатись той, хто бачить людину вперше.

    Наостанок відзначаю також контроль над поширенням інформації (перевірка достовірності) та відповідальність за поширення дезінформації.

    ...

    Мелкiй, ага... а з дисертації можна стільки самокруток наробити!

  2. #82
    Аватар для levada
    Реєстрація
    25 червень 2005
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    8 968

    Типово

    io,
    levada, напишіть,як ви розумієте "першооснови" з вашим світоглядом.
    Я розумію так, що під словом "світогляд" ви маєте на увазі мою віру. Коли так , то пояснюю.
    Стосовно людини першоосновою є ПІЗНАННЯ ДОБРА І ЗЛА. Чи були людьми Адам і Єва до свого гріхопадіння? Думаю що тоді вони були ДІТЬМИ БОЖИМИ, а після свого падіння стали людьми. Так от наша першооснова і є та гіркота пізнання добра і зла. На базі того пізнання у нас виникли уявлення, знання, звичаї. манери і богато чого ще.
    Наші зусилля повинні бути направлені на знищення такої першооснови. Ми мусимо повернутися у своє дитинство, як що хочите. Це можна називати по - різному, навіть еволюцією, але підкреслюю, як що ми будемо лише удосконалювати свою гріховну складову, то ми не станемо Божими дітьми, а залишимось просто людьми.
    Слід позбутися своєї "першооснови", тоді ми станемо по спражньому НООКРАТАМИ
    Бариг із влади геть!!!
    Вся влада націонал-патріотам України!!!

  3. #83
    Аватар для ВeSеЛьЧаК
    Реєстрація
    12 квітень 2005
    Звідки Ви
    Канапляное поле №80
    Дописів
    22 628

    Типово

    Диктатор, чё ты к подписи цепляешься?и все тож?я серьёзно,еу более-менее,а ты всё наравишь подколоть...

  4. #84
    Аватар для levada
    Реєстрація
    25 червень 2005
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    8 968

    Типово

    Диктатор, Надзвичайно цікава думка. Можна сказати і таке. Життя це рух (заперечень немає) - рух це завжди рух електронів тобто єлектричний струм - струм значить електромагнітна хвиля, яка розповсюджується і на своєму шляху до того як згасне, обов'язково десь там у всесвіті "наткнеться" на індуктивність. В результаті самоіндукції виникнуть прямопропорційні єл. струми. а значить і нові ел.маг. поля. Таким чином, мої ел.маг. хвилі бігають на богато швидче ніж моє тіло, тому поки я тут перебуваю у власному тілі, мої ел.маг. поля уже давним давно утворюють моє дзеркальне відображення десь досить далеко.
    Розум це теж струм. Решта вашої інформації мною приймається без заперечень.
    Бариг із влади геть!!!
    Вся влада націонал-патріотам України!!!

  5. #85
    Почетный форумчанин
    Патріотизм року 2007, 2008
    Аватар для Володимирович
    Реєстрація
    17 вересень 2002
    Звідки Ви
    Дніпрокам'янськ
    Дописів
    8 962

    Типово

    Мелкiй, чьо...

    ...коли ми говоримо про ноосферу, то натякаємо на ідеальне буття, яке релігія обіцяє після смерті, а наука пропонує досягати за життя.

    Це так би мовити - серйозно... без академізмів.

  6. #86
    Аватар для ВeSеЛьЧаК
    Реєстрація
    12 квітень 2005
    Звідки Ви
    Канапляное поле №80
    Дописів
    22 628

    Типово

    Диктатор, понят но всё с вами!

  7. #87
    Аватар для levada
    Реєстрація
    25 червень 2005
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    8 968

    Типово

    Диктатор, Не можу погодитись із вашою думкою, що всесвіт - це хаос, а розум - це система. Чи я щось не так зрозумів?
    Я вважаю. що всесвіт це надзвичайно складна система, яка може бути тільки такою. Розум може бути різним.
    Бариг із влади геть!!!
    Вся влада націонал-патріотам України!!!

  8. #88
    Аватар для levada
    Реєстрація
    25 червень 2005
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    8 968

    Типово

    io, З вашими думками про научне пізнання світу я погоджуюсь. Ви зтверджуєте, що метою пізнання світу є побудова райського життя людей. Звучить звичайно, чудово і логічно. Але перед цим слід скласти план дій, а коли ми почнемо його складати, то з'ясуємо. що той план давно нам відомий.
    Тут ми говоримо про ноократію. Можливо тут і повинен бути ноократ? Можливо він мусить контролювати напрямок пізнання.
    Як що ноократи є, то вони гаять час. Слід братися за конкретну роботу. Сьогодні перед ноократами океан роботи. Створюйте приватні підприємства по опаленню житлових будинків. Чим не нова форма праці? Є добрі наукові розробки у цій сфері, є навіть котли, які не потребують ані газу ані вугілля. Харківська розробка, установка навіть працює досить давно. Житомирська розробка, котел уже у серійному виробнитстві, одна лопата тирси обігріває шкільне приміщення на протязі години, працює на будьякому пальному. Ех де моє здоров'я? Зараз на такі справи і кридити даватимуть пільгові. Тут вам є можливість на практиці довести, що справжній ноократ здатний організувати добрий і справедливий колектив, що він уміє заробити і чесно оплатити працю робітників. Це може бути початком переможного маршу.
    Бариг із влади геть!!!
    Вся влада націонал-патріотам України!!!

  9. #89
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Хаос - це не відсутність іноформації ,а її несчислема кількість,яку людина не може осмислити.Осмислити будь що - це вичленити систему із хаосу.Хаос - це теж структура.
    Стала існувати думка,що ентропія та хаос це одне й те ж.Але в хаосі більше інформації,чим в порядку (бо порядок - це досяжне розумом ,обмежена кількість інформації).
    Вперше поняття ентропії ввів Клазіус в 1865 році,як функція термодинамічного стану системи - та класично не пов'язується з інформацією S=Q/T - де Q - теплота,T-температура і фізичний сенс ентпропії проявляється в як частина внутрішньої енергії системи,яка не може бути перетворена на роботу.До речі Клазіус здобув цю функцію - експериментуя з газами.Потім Л.Больцман в 1872 році вивів ентропію для ідеального газу і трактується,як міра безладу,міра хаосу системи.
    Вперше поняття інформації та ентпропії зв'язав К.Шенон в 1948 році.
    Формула Больцмана стала настільки відомою ,що навіть на його могилі виначерчена епітафією.Не дивлячиь на те,що ентропія описує дуже малий клас об'єктів світу (ідеальні гази) - її некритично стали долучати до описування більш складних об'єктів.
    Сам Больцман спробував в 1886 році ! за допомогою ентропії визначити,що таке життя взагалі.За його думкою - життя це явище,яке здібне зменшувати свою ентропію.,а тако ж що всемісна боротьба за існування - це боротьба проти ентропії.
    Антітезою до Больцмана виступили еволюціоністи -Ч.Дарвін наприклад показав що процеси життя не тільки не деградують,а й весь час ускладнюються.Як що був правим Больцман,то чому досі живем ?Ідеальні гази -це ізольовані системи в яких іде процес переводу порядка в хаос, а в відкритих системах ,через які проходять конструктивні та будуючі потоки енергії - можуть проходити процеси самоорганізації і на фоні хаоса виникає порядок..існує також думка, що порядок виникає тільки з попереднього порядку - це альтернативна теорія.
    Больцман спростив світ до максімума , представив його ідеальним газом та не взявши до уваги,що всі молекули мають свою внутрішню структуру ,взаємодіють одна з одною ,мають свою особисту структуру ,знаходяться в полі тяготіння,роблять колеблюючі рухи.Але ж і тут ми просліджуєм системний погляд на світ та процес фільтрації ,не зважаючи на здібність розуму сприймати все цілістним та пов'язувати одне з одним...
    У всесвіті спостерігається тенденція не до вирівнювання потенціалів ,
    а до розслоєння тобто ускладнення - всесвіт ставав неоднородним, в загалі так з'явилося життя.Як можна співмістити зріст ентропії при зниженні температури Всесвіту (s=Q/T) за існуючою картиною ускладнення?
    Всі відносно стабільні та устойчиві системи в світі - існують завдяки силам взаємодії,а саме ці сили ентропія Больцмана не бере до уваги.
    Наприклад Солнце з'являється внаслідок гравітаціонного сжимання газу (гравітаціонна взаємодія).Якщо пропаде гравітація ,то хмара плазми (якщо брати теорію Больцмана)із -за внутрішнього тиску почала б розширюватися безмежно - тим самим збільшуя ентропію.

    Не дивлячись на те,що формула ентропії має насправді вузьке коло застосування - її з легкої руки хочуть пристосувати до всього всесвіту - біологи намагаються довести,що все живе в ході своєї життєдіяльності зменшує свою ентропію і це є ознака життя.
    Соціологи стверджують ,що еволюція економічних систем проходить за рахунок збільшення роста ентропії природного середовища і при цьому,чим вище ентропія економічної системи - тим економічнішою є її діяльність .Зверніть на "глубокий" зміст цього.Тобто,чим вища ентропія (хаос) - тим економічніше діяльність.Це приклад використання понять в яких автори не розбираються.

    Очевидно,що ентропія в класичному розумінню не може бути використана для характеристики біологічних та соціальних об’єктів,але розрів між технічною та гуманітарною освітою не дозволяє бачить дослідникам обмеженність тієї чи іншої використуємої ними моделі для описання світу.

    Рослини вживають гази СО2,воду та деякі хімічні елементи із почви,а також сонячне світло.В оточуюче середовище вони віддають продукти гази – О2,СО,Н2О,деякі метаболіти і розсіюють тепло.Маємо – на вході газ і на виході газ.Але має місто зміни енергії – вискоякісна енергія світла перетворюється на енергію хімічних зв’язків тканини рослин,яка після загибелі рослин змінюється на тепло(згнивання).
    Енергію хімічних зв’язків їжі ,тварини перетворюють на тепло ,тобто те ж змінюють та дезорганізують енергію.Але ж перехід світла в тепло не належить лише Живому.Цей процес здійснюється і Косною(не живою) речовиною.Поверхність Землі впитує все сонячне світло і у вигляді тепла випромінює енергію в космос.Рослини не є такими дезорганізаторами – вони спочатку світову енергію переводять в другу за якістю енергію – енергію хімічних зв’язків.Саме тому в пустинях вдень жарче ніж в степі (трава),або в лісі (дерева).
    Тобто жива істота – це концентратор інформації,більш складної.

    По Вернадському жива речовина не спрощує косну ,а навпаки множить і збільшує її різноманітність.Нафта,вуголь,місця народження заліза,міла, і т.д. – створені живою речовиною.

    Наприклад псля смерті живої істоти за вашою логікою – ентропія торжестсвує.Живе починає розкладатися.Але ж розкладення – це процес годування бактерій та інших падальщиків,які те ж живі і строять свої організми з організмів вмерлих,розкладуя їх до амінокислот,тому редуценти в отучуюче ,неживе середовище ,вертають знову –гази,воду і мінерали.Таким чином цикл замикається.
    Процеси розпаду – є засобом відбраковки невдалих конструкцій і засобом створення нового матеріалу для наступних спроб самоорганізації.
    Існує думка – що керування в людському соціумі направлена на впорядкування процесів та зменшення ентропії...Але ж керування завжди обмежує різноманітність системи
    І тому зменшення різноманітності в середені керуємої системи,повинно супроводжуватися зростанням ентропії.Але ж це не так.

    Деякими вченими було запропоновано для опису процесів у живих системах – замість терміну ентропія використовувати термін - устойчівість .

  10. #90
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    levada, Під словом світогляд я маю на увазі не метод вашого пізнання - Віру - а саме Світогляд - модель світу,яку ви бачите.І навіть не мораль (християнство),яким ви керуєтесь в житті...
    Що стосується хвиль - то оскільки ми бачимо відображення минулого зірок на небі в вигляді світових хвиль(на жаль не вміємо считувати повну інформацію про ці тіла) - то коли людство подалає швидкість світу - ми зможемо полетіти у космосі далеко вперед і там на світлі ,який йде від Землі і губиться у всесвіті - ми б змогли побачить минуле...
    Хто такі ноократи по вашому ?
    Створювати альтернативи "ЖБК" може люба людина-бізнесмен,безпартійна,партійна з партії зелених та т.п. - критерій в справедливому ставленні до працівників ?

  11. #91
    Аватар для levada
    Реєстрація
    25 червень 2005
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    8 968

    Типово

    io, 1, Я не вірю в існування хаосу чи ентропії, я в усьому бачу надзвичайно складну СИСТЕМУ, яку людина цілком охопити не може.
    2, Модель світу не можу собі уявити, тому що вважаю, що світ єдиний і неподільний. Поняття "модель" допускає кілька видів, а я думаю. що сві один.Навіть світ невидимий тісно пов'язаний із світом видимим.
    3, За ноократів можливо, я не правельно висловлюсь. Мені хотілося б , щоб то були люди, які уміють організувати життя суспільства у всіх сферах, виключно з точки зору логічної розумної і корисної достатьності. Вони мусять бути не тільки вченими, а й господарниками та фермерами. Для чого я згадав про опалювання житла? Ми якось із Диктатором на цю тему говорили. Зміст такий - слід ноократам приступати до конкретики. От я й пропоную ноократу ( з високими єкономічними та технічними знаннями) приступити до конкретної справи. Це і буде перший крок до влади. Зігрійте за невеликі гроші наше місто, організуйте справедливу платню працівникам, і ви через 5 років будете як мінімум Головою облради. А далі -вперед! Тобто початок позитивного прикладу спрацює. Річ йшла про створення ноократичної ПАРТИИ, метою якої є влада.
    Як що ми хочемо говорити про ноократію як про чергове мислення, то тут звичайно котли опалення нам не до чого. Але, наголошую, розмова йшла про прихід до влади раціональних людей.
    Бариг із влади геть!!!
    Вся влада націонал-патріотам України!!!

  12. #92
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    levada, Ми маємо заміщати об'єкт його спощенним образом - це робите також ви і тільки це дозволяє бачити вам картину світу,хоч і в спрощенному варіанті.Коли ви кажете,що не можете уявити собі модель світу - ви тим самим визнаєте його необчислюванність .
    Тобто моделюваня - це визнання того,що в світі існує якщо не необмежена кількість інформації то хоча б невимірна кількість.
    Для того,щоб довести свою думку пересічним людям потрібно спрощувати модель до того рівня на якому знаходиться співбесідник.
    Звичайно можна розмовляти научною мовою та оперувати складними моделями- але співбесідник не зрозуміє (наприклад Мелкiй ) йому буде не цікаво.Та це не означає,що він дурень .Він просто не має інформацію за своїм рівнем,а складну модель не сприймає.
    Моделювання - це обмеження різноманітності до такого стану,щоб був зрозумілий принцип функціонування об'єкту.

  13. #93
    Почетный форумчанин Аватар для Vedma
    Реєстрація
    13 жовтень 2004
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    106 639

    Типово

    io, Я думаю, что Вы именно так и разговариваете с Левадой, что он половину не понимает.
    Бо плач не дав нікому ще свободи,
    А хто борець - той здобуває світ

  14. #94
    Аватар для ВeSеЛьЧаК
    Реєстрація
    12 квітень 2005
    Звідки Ви
    Канапляное поле №80
    Дописів
    22 628

    Типово

    io, мож я неразумию,тильки вин и е дурень,тильке ще не ясно дитя вмн чи ни?низнаешь?

  15. #95
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Vedma, Предоставим ему это рассудить Когда человеку непонятно, но интересно, он задает вопросы.Мне он очень мало вопросов задает.
    Зато у вас как получается обьснить что либо levada и найти с ним взаимопонимание!

  16. #96
    Почетный форумчанин Аватар для Vedma
    Реєстрація
    13 жовтень 2004
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    106 639

    Типово

    io, Эээээээээээ..когда человеку непонятно, он обычно вопросы не задает. Вот такой вот парадокс.
    Бо плач не дав нікому ще свободи,
    А хто борець - той здобуває світ

  17. #97
    Аватар для ВeSеЛьЧаК
    Реєстрація
    12 квітень 2005
    Звідки Ви
    Канапляное поле №80
    Дописів
    22 628

    Типово

    Vedma, вот сказала,как отрубила!

  18. #98
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Vedma, Правда ?
    Cудя по последнему и предыдущему Вашим постам это не совсем ясно для меня .
    Поэтому я спрашиваю - это приглашение к разговору по теме,арбитраж или что-то третье ?

  19. #99
    Почетный форумчанин Аватар для Vedma
    Реєстрація
    13 жовтень 2004
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    106 639

    Типово

    io, Что-то третье.... Так, реплика.
    Бо плач не дав нікому ще свободи,
    А хто борець - той здобуває світ

  20. #100
    Аватар для io
    Реєстрація
    15 жовтень 2005
    Дописів
    309

    Типово

    Vedma, Реплика - отпечаток мыслительного процесса
    Хотелось ,что бы эта тема была более популярной и интересна не только с точки зрения личного профессионального интереса каждого ,но ,чтобы в теме принимали участие в обсуждении,высказывались ,раз уж сюда заглядывают.

    Мелкого наверное очень неплохо ,как это говорят подростки - "прет" после прочитанного Чем не личный профессиональный интерес ,судя по его подписи

Сторінка 5 з 22 ПершаПерша 123456789101112131415 ... ОстанняОстання

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • Ви НЕ можете створювати нові теми
  • Ви НЕ можете відповідати у темах
  • Ви НЕ можете прикріплювати вкладення
  • Ви не можете редагувати свої повідомлення
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті