Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Сторінка 1 з 3 123 ОстанняОстання
Всього знайдено 58, показано з 1 по 20.

Тема: Перехід на українську. Тим, хто планує в перспективі

  1. #1
    Почетный форумчанин Аватар для Ґонта
    Реєстрація
    29 березень 2004
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    13 189

    Типово Перехід на українську. Тим, хто планує в перспективі

    Хотілося б почути думки тих, хто в опитуванні в паралельній гілці проголосував за перший пункт - "Планую перейти в перспективі".

    Що означає це поняття - "в перспективі"? Як на довго ви плануєте відтягнути цей проміжок часу? І для чого?
    Що саме заважає перейти зараз? Або - чого саме не вистачає, щоб перейти зараз?
    Якщо на два останні питання у вас є готова відповідь - подумайте, а чи зникнуть в перспективі ті перешкоди, які ви щойно собі назвали? То може проблема не в них? Можливо проблема саме в нерішучості зробити перший крок? Або стандартна причина - "почну з понеділка"?
    Мені дійсно цікаво почути ваші думки з цього приводу.

    Хочу одразу розставити точки над "і" - я проти примусової "українізації" будь-кого. Жодна людина не має права примусити іншу людину обирати певну мову. Вибір мови - це лише питання власного самоусвідомлення, культури, ерудиції, ознака належності до певної нації.

    ЗІ. Вищенаведений абзац про добровільність не стосуєтья вживання мови, як державної, або як мови ЗМІ.
    Нам своє робити

    Німецька мова влітку

  2. #2
    Почетный форумчанин Аватар для Vedma
    Реєстрація
    13 жовтень 2004
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    106 639

    Типово

    Ґонта, Я так ответила. Объясню. Понимаю, что со временем все больше и больше украинский язык будет входить в жизнь. Пока у меня нет такой необходимости, постоянно его употреблять, просто нет потребности. Хотя я пытаюсь практиковаться, если встречаю украинско-говорящих людей, пробую общаться с ними на украинском. Иногда получается довольно неплохо, но, на бытовом уровне, уже о чем-то серьезном, фиг, не хватает словарного запаса, начинается даже не суржик, а хренотень, смесь украинского, русского и польского. Сын, учась сейчас в украинско-американском лицее, иногда перескакивает на украинский, я стараюсь тоже перейти на него, но не надолго хватает.
    То есть, если меня не заставят обстоятельства (вернее, если это не произойдет само собой), скорей всего до конца так и не перейду на украинский полностью.
    Бо плач не дав нікому ще свободи,
    А хто борець - той здобуває світ

  3. #3
    Аватар для Злой Гений
    Реєстрація
    18 серпень 2005
    Дописів
    1 303

    Типово

    Цитата Допис від Vedma
    Пока у меня нет такой необходимости, постоянно его употреблять, просто нет потребности.
    Yes!!! Значит, что и требовалось доказать: никакой украинизации, тем более насильственной, на самом деле нету... Есть именно плавный и естественный процесс развития украинского языка...

  4. #4
    Почетный форумчанин Аватар для Ґонта
    Реєстрація
    29 березень 2004
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    13 189

    Типово

    Vedma, а за якими ознаками Ви зрозумієте що "вже пора"? А якщо зрозумієте, що "вже пора" - то чи не будуть на перешкоді ті ж проблеми, що й сьогодні - недостатність лексики та практики?
    Нам своє робити

    Німецька мова влітку

  5. #5
    Почетный форумчанин Аватар для Vedma
    Реєстрація
    13 жовтень 2004
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    106 639

    Типово

    Ґонта,
    а за якими ознаками Ви зрозумієте що "вже пора
    Когда я буду открывать рот и слова сами будут выскакивать украинские. (У меня уже и сейчас так бывает). Так было, допустим в 4, 5, 6 лет, когда бабушка меня увозила на все лето в Винницкую область.
    то чи не будуть на перешкоді ті ж проблеми, що й сьогодні - недостатність лексики та практики?
    Наверное останутся эти проблемы, так до конца не решенные, во-первых, я понимаю, что если хочешь - надо прикладывать усилия, читать больше на украинском, специально заучивать слова и т. д., я же это делать вряд ли буду, а во-вторых, я уже все равно не доберу того словарного запаса, который сформировался у меня в русском, употребляемом от рождения.
    Бо плач не дав нікому ще свободи,
    А хто борець - той здобуває світ

  6. #6
    Аватар для Тютюн
    Реєстрація
    17 жовтень 2005
    Звідки Ви
    з-за порогів
    Дописів
    132

    Типово

    Обставини зміняться.

  7. #7
    Почетный форумчанин Аватар для Ґонта
    Реєстрація
    29 березень 2004
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    13 189

    Типово

    Планують в перспективі - поки що семеро.
    З них поділилась думками про це лише Vedma. Дякую.
    А інші? Немає думок? Чи соромимось самих себе?
    Нам своє робити

    Німецька мова влітку

  8. #8
    Турист года 2012 Аватар для SeLenka
    Реєстрація
    25 листопад 2004
    Дописів
    15 949

    Типово

    А как называется если я говорю и на украинском и на русском? То есть если комне обращаются на украинском - я отвечаю на украинском, если на русском, то на русском
    Что я действительно люблю: скорость, море, полночь, все сверкающее и все погруженное во мрак, все то, что теряешь, а потом позволяешь себе найти (с)

  9. #9
    Почетный форумчанин Аватар для Ґонта
    Реєстрація
    29 березень 2004
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    13 189

    Типово

    SeLenka, це можна було б назвати двомовністю, але... Саме слово, як і те, що за ним стоїть, мені не дуже подобається (хоча я й сам цим зловживав).
    Питання рідної мови краще поставити в іншій площині - не як Ви відповідаєте, коли до Вас звертаються, а саме як Ви звертаєтесь першою, якщо не знаєте, яка мова для співрозмовника рідна?
    І одна із складових піднятої проблеми в тому, що зустрічаються дві незнайомі людини, рідна мова кожної українська, але одна з них "чомусь" звертається російською ("а якщо він говорить російською - то я ж його ображу!!!"), інша, звісно, російською відповідає. І навіть в гадці обоє не мають, що могли б без проблем спілкуватись більш природно...
    Нам своє робити

    Німецька мова влітку

  10. #10
    Аватар для Anna
    Реєстрація
    21 серпень 2002
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    1 979

    Типово

    Ґонта, я исхожу из того, что лучше я буду говорить на правильном русском, чем на не правильном украинском, хотя в повседневном обиходе слова проскакивают, да и фразы тоже, и с пониманием украинских программ/фильмов/книг проблем не возникает. Т.е. пока "не планирую".
    "- Жить хорошо!
    - А хорошо жить - еще лучше!" (с)

  11. #11
    Турист года 2012 Аватар для SeLenka
    Реєстрація
    25 листопад 2004
    Дописів
    15 949

    Типово

    Питання рідної мови краще поставити в іншій площині - не як Ви відповідаєте, коли до Вас звертаються, а саме як Ви звертаєтесь першою, якщо не знаєте мови співрозмовника?
    Ну, якщо так, то моя рідна мова - російська, а українська - друга. І це змінити вже не можна, тому що перші слова в житті я сказала російською...
    А в цілому дуже заморочуватись цією проблемою не варто, просто треба знати і українську і російську. Я зараз коли інколи дивлюсь телевізор або слухаю радіо зовсім не помічаю різниці між українською і російською мовами - тобто інформаційний потік не переривається
    Что я действительно люблю: скорость, море, полночь, все сверкающее и все погруженное во мрак, все то, что теряешь, а потом позволяешь себе найти (с)

  12. #12
    Почетный форумчанин Аватар для Банзай
    Реєстрація
    27 жовтень 2003
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    39 002

    Типово

    І це змінити вже не можна, тому що перші слова в житті я сказала російською...
    Цікаво, а сказане моїми дітьми слово "мама" - це російською чи українською?
    В мене, до речі, прикольна штука з дітьми. Вони говорять обома мовами, але один гірше, другий краще. Так от, той що краще, схожий усим на мене, а той, що гірше - на маму, наполовину росіянку.


  13. #13
    Аватар для Радуга
    Реєстрація
    22 липень 2005
    Дописів
    4 841

    Типово

    І одна із складових піднятої проблеми в тому, що зустрічаються дві незнайомі людини, рідна мова кожної українська, але одна з них "чомусь" звертається російською ("а якщо він говорить російською - то я ж його ображу!!!"), інша, звісно, російською відповідає.
    Ґонта, а с чего это кто-то должен обижаться, даже при том, что он говорит на русском языке. Мне кажется, тут создали миф за русских. Я ни в коем случае не обижусь, а наоборот, начну со скрипом (а как без скрипа, если практики нет) быстро вспоминать и подбирать слова, пытаясь правильно ответить, соответственно, уже "українською". Правда, если нужные слова не прибегут вовремя, лучше отвечу на правильном русском, из смущения перед возможными ошибками. В любом случае, любой русский поймёт всё сказанное, и проблемы здесь вообще нет.

  14. #14
    Почетный форумчанин Аватар для Vedma
    Реєстрація
    13 жовтень 2004
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    106 639

    Типово

    SeLenka, А я вообще первое слово сказала АУТО ( на польском - машина) , тогда как?
    Бо плач не дав нікому ще свободи,
    А хто борець - той здобуває світ

  15. #15
    Турист года 2012 Аватар для SeLenka
    Реєстрація
    25 листопад 2004
    Дописів
    15 949

    Типово

    Vedma, не знаю, это Вам решать. Я имела ввиду что с детства я говорю по-русски, думаю по-русски,по-украински начала говорить лет в 5 у бабушки, а потом в школе, то есть украинский для меня не родной язык а так сказать второй, вот и все
    Что я действительно люблю: скорость, море, полночь, все сверкающее и все погруженное во мрак, все то, что теряешь, а потом позволяешь себе найти (с)

  16. #16
    Аватар для Швондер
    Реєстрація
    01 липень 2005
    Дописів
    707

    Типово

    А что здесь планировать? Как только в этом появляется необходимость. К стати как и на английский. Если тот кто со мной общается на этом языке, или большинство говорит на этом языке - так и перехожу.
    Например когда я езжу в западные области Украины, я там говорю на Украинском. У нас говорю на русском, т.к. на украинском в Днпре почти никто не общается. А говорить специально на другом языке с собеседниками - просто глупо.

  17. #17
    Почетный форумчанин Аватар для Банзай
    Реєстрація
    27 жовтень 2003
    Звідки Ви
    Січеслав
    Дописів
    39 002

    Типово

    т.к. на украинском в Днпре почти никто не общается.
    А ви спробуйте. Будете шоковані, 70% людей відповідатимуть українською.

    До мене на роботі українською звертаються навіть ті, кого у вживанні української мови де-інде "не запідозриш", з начальством включно.


  18. #18
    Аватар для Тютюн
    Реєстрація
    17 жовтень 2005
    Звідки Ви
    з-за порогів
    Дописів
    132

    Типово

    Жuдівська мудрість!

    А як же твої соплемінники, дозволь спитати, шановний Швондер відроджували мову своїх прабатьків - іврит? Вони переходили на нього в зовсім іншомовному середовищі, але переходили й перейшли. Вони теж, по-твоєму, були глупцями?

  19. #19
    Аватар для Black Wizzard
    Реєстрація
    20 липень 2005
    Звідки Ви
    Днепрюденбург
    Дописів
    1 580

    Типово

    Гм.. Ну наверно когда все мои друзья и коллеги перейдут на украинский тогда и я перейду, а пока скажем, просто не с кем разговаривать. А разговаривать на плохом украинском очень не хочеться, ибо из за отсутствия практики уже многое просто забылось.
    Slaves are those of this world
    Given freedom to lay chains upon The Master
    The wolf is no longer free
    Release the chains and come for me

  20. #20
    Аватар для Бодун
    Реєстрація
    22 серпень 2005
    Звідки Ви
    из запоя
    Дописів
    3 502

    Типово

    Нафига? Мне и великого могучего хватает.
    Если б море было водкой - стал бы я подводной лодкой!

Сторінка 1 з 3 123 ОстанняОстання

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • Ви НЕ можете створювати нові теми
  • Ви НЕ можете відповідати у темах
  • Ви НЕ можете прикріплювати вкладення
  • Ви не можете редагувати свої повідомлення
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті