КПК

Показати повну версію : Квітка Цісик - краща українська співачка!

Сторінки : [1] 2

Марк
31.10.2005, 15:59
Кілька місяців тому я відкрив для себе Квітку Цісик. Зараз я вже маю компакт-диски з двома її українськими альбомами "Kvitka" та "Kvitka Two Colors", які вийшли в 1980 і 1989 році. Від них я просто в захваті! Як на мене, немає кращого українського виконавця чим ця Квітка, яка народилася й виросла в Амеріці.
Рекомендую всім, хто цікавиться традиційною українською музикою.

Ось що пише про Квітку українська Вікіпедія (http://uk.wikipedia.org/wiki/Квітка_Цісик)

Квітка Цісик на сайті Умка (http://www.umka.com.ua/ukr/catalogue/258/)

Цікава стаття з "Народного оглядача", яку я знайшов в неті. Нажаль ця сторінка (http://observer.sd.org.ua/news.php?id=404) зараз не відкривається. Тому ставлю її тут:

Згадаємо Квітку Цісик

22:55 25.01.2003

«Присвячую поривам нескореного українського духа і його безнастанним змаганням по обидвох боках океану»

Від редакції НО:
Донька українських еміґрантів, Квітка Цісик записала два лазерні диски українського фольклору та своїх улюблених пісень під назвою «Квітка» та «Два кольори».
«Ця збірка пісень є бажанням мого українського серця вплести радісні нитки в розшарпане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу». Cпівачка померла від раку грудей 29 березня 1998 р у віці 44 років у себе в Манхеттені.

О дивна квітко України...

Не пам'ятаю, щоб коли-небудь її показували по телевізору, жодного разу не доводилося бачити її фото надрукованим у якомусь престижному журналі чи газеті. Тільки по українському радіо час від часу звучав її ніжний, таємничий, проникливий голос: "Два кольори мої, два кольори, червоний -- то любов, а чорний -- то журба", або ж: "Як на ті чорнобривці погляну, бачу матір стареньку..."
І ось недавно, знову ж таки по радіо, у передачі "Пісенний Олімп" довелося почути: "Послухайте пісню у виконанні незабутньої Квітки Цісик, що передчасно пішла із життя..."
Хто вона була, де і як жила, чому так тужила за Україною -- так і не пощастило ні від кого довідатися. Відомо одне, та й то не уточнене, що була Квітка Цісик українською емігранткою у Канаді, і, бездоганно оволодівши місцевою мовою та звичаями, все-таки залишилася відданою дочкою рідної, далекої землі.

Судячи з імені, вона, напевно, походила з Карпат чи Прикарпаття, бо саме там жінкам нерідко дають такі поетичні імена -- Квітка, Зірка, Ружана...

І як було приємно іноді суботнього дня під час концерту на замовлення слухачів почути по радіо у її виконанні оновлену "Черемшину" чи розтинаюче душу: "Чуєш, кру-кру-кру... в чужині помру, заки море перелечу -- крилонька зітру..."

Чому ж, коли вона передчасно померла, так кволо і байдужо відреагував на це край, котрий небіжка палко, до нестями любила? Невже тому, що душевний Квітчин голос важко долинав до земляків через шквальне ревіння "реміксів", "хеві-металів" та інших атрибутів сучасної естради?

Ії пісня ніколи не підсилювалася з допомогою могутньої техніки, не супроводжувалася оглушливим оркестром, не демонструвалася під фонограму. Вона лилася з душі, котра через океани тягнулася до історичної батьківщини.

І оскільки більшість із нас сьогодні осліплена блиском фальшивих цінностей, оглушена брязкотом фальшивої музики, то через те, напевно, так мало й залишилося серед нас тепла і душевності.

Квітка Цісик не була народною артисткою України, але коли подивишся на деяких наших "народних", які тільки-но відхопивши це звання, відразу починають витягувати трелі як не російською, то англійською, прагнучи бути поміченими в Голлівуді чи бодай у Москві, то мимоволі приходить думка, що далекій заокеанській співачці вищезгаданий титул пасував би куди більше.

"О мій русявий Прометею, загублений в ночах війни!" -- вигукнув колись Андрій Малишко, оспівуючи смерть улюбленого героя.

"О дивна квітко України, що висохла на чужині", -- в унісон хочеться підхопити, поминаючи нашого далекого соловейка, Квітку Цісик...

На мене дехто ображається, що я не асоціюю деяких наших супер-популярних естрадних "шоу-менш" з образом неньки-України. Таки не асоціюю.

А Квітку Цісик -- так.

Від редакції газети "Вперед": На жаль, доводиться констатувати: у грунтовному "Словнику співаків України" Івана Лисенка, виданому у Києві 1997 року і справедливо відзначеному "Вечіркою", Квітка Цісик окремої статті не удостоїлася. Хотілося б, аби цей прорахунок було усунуто при майбутньому перевиданні словника.

Тоня Білоус (СД, Бельгія)

Тобі, ніжна й незабутня Квітко України й Діяспори, присвячую.

Я - КВІТКА

Я - квітка степова,
Я - всих і нічия.
Я сонцева коханка,
Я вітра забаганка.
Полин - купіль моя,
Пірнай - і я твоя.

Я - квітка лугова,
Гойдаюсь в травах я.
Я у вінку співанка,
Пелюсткова веснянка.
Вуста з нектаром я,
Відпий - і я твоя.

Я - квітка польова,
У житі бавлюсь я,
Я - жайворонка любка,
Грайливая голубка.
Купальська врода я,
Милуйся! Я - твоя.

Я квітка у гаю,
Царюю як в раю:
В промінні ніжусь я,
Під трелі солов'я.
Жаги оздоба я,
Вдягни - і я твоя.

Я - квітка лісова,
Купаюсь в росах я,
Я громова любаска,
Дощу - жадана ласка,
Духмяний килим я,
Ступи - і я твоя.

Одне лиш прошу, пам'ятай:
Не рви мене і не ламай.
Землі, життя - оквіта я.
Я - всих, твоя і нічия.

Waoo
31.10.2005, 16:14
А как бы с ней познакомиться?

oggi
31.10.2005, 16:26
Чарівний голос :smt059 Дуже прикро, що такий талант так рано пішов з життя. Чула альбом "Два кольори" - це просто щось неймовірне :)

Марк
31.10.2005, 16:36
Чарівний голос :smt059 Дуже прикро, що такий талант так рано пішов з життя. Чула альбом "Два кольори" - це просто щось неймовірне :)

oggi, :smt045 :smt051 згоден на всі сто!

Сподобалась також ось ця рецензія на альбом "Два кольори" від слухача з Росії, яку він виставив на сайті Умки (http://www.umka.com.ua/ukr/catalogue/258/)

Перед вами альбом, на мой взгляд, один из самых лучших среди других альбомов, предлагаемых Умкой. Это как раз тот редкий случай, когда исполнение превосходит даже отметку "отлично". И дело тут не только в оригинальной манере исполнения, прекрасных вокальных данных певицы, превосходного музыкального сопровождения. Безусловно, сама подборка песен потенциально говорит о многом. Но основная заслуга при всех несомненных достоинствах записи принадлежит Квитке Цысик. Обладая на удивление красивым голосом, певица кроме того сумела в доступной для широкой аудитории форме исполнить материал альбома. Слушаешь его и чувствуешь, певица вложила в исполнение свою душу. На альбоме при весьма разнообразном песенном материале, нет ни одной проходной песни. Вообще, этот альбом абсолютно не подходит для звучания в качестве фона. По меньшей мере это было бы неуважением к памяти певицы и к творческому коллективу, который создал такой великолепный шедевр. Данный альбом прежде всего адресован украинцам и всем тем, кто ценит украинскую песню. Но истинное искусство не должно иметь каких-либо ограничений, в том числе национальных. Поэтому я считаю, что потенциально у данного продукта очень широкая аудитория. Альбому присущ меланхолическо-ностальгический настрой, что в является характерной чертой славянской культуры. Мне кажется, что по уровню исполнения, равно как и по эмоциональному воздействию на слушателя, альбом обязательно должен попасть в первую пятёрку "самых лучших украинских исполнителей". Кстати, Квитка во многом выигрывает в том числе и в сравнении с великими голосами Украины: её слушать легче и очень приятно, то есть её исполнение более доходчиво. Теперь можно поговорить о песнях с альбома: открывает диск песня "Де ти тепер" - мне она почему-то напомнила "Последний вальс" Хампердинка, но разумеется последнему до такого исполнения далеко. Непревзойдённое исполнение, одно из лучших в этом далеко не слабом альбоме. Стоит отметить и интересную трактовку бессмертного шедевра Володи Ивасюка "Я піду в далекі гори", также одну из самых запоминающихся народных украинских песен "Верше, мій верше". Особо хочу отметить популярнейшую "Черемшина" и в особенности "Кохання". Последняя из этих песен - истинный шедевр творческой импровизации. "Ой не світи місяченьку" - одна из любимейших песен советской молодёжи 50-х гг. исполняется Квиткой под аккопманемент пианино - доносит до слушателя всю прелесть этой песни. "Журавлі" - песня-легенда. И наконец незабвенная "Два кольори". Альбом прекрасен во всех отношениях, покупайте смело. А если не понравится, то я в таком случае могу твёрдо вас заверить, что у вас что-то не в порядке с музыкальным вкусом. Остаётся только сказать, что для приличия стоило бы переиздать оба альбома Квитки, причём более крупным тиражом. Можно сказать, что Квитку немногие знают/слышали - это очень печально. Так как на мой взгляд незнание либо игнорирование этого имени представляет собой существенный недостаток в элементарном музыкальном образовании/воспитании человека. Также я не считаю, что подобное исполнение можно каким-либо образом соотносить с веяниями (по сути сиюминутными) музыкальной моды и исходя из этого оценивать.

oggi
31.10.2005, 18:18
Марк, та даааа.. Коли тіко зачую в ії виконанні "Я піду в далекі гори", то завше, ну це вже просто аксіома якась, сльози навертаються! Звісно, що, залежно від настрою, то можуть бути як сльози туги і суму, так і сльози радощів за те, що в пісню можна так себе вкласти чи то пак викласти - не знаю навіть як буде більш правильно. Цю ж пісню чула і у виконанні інших співаків, але такого захвату вона не викликала, як після Квітки :)

Марк
31.10.2005, 21:44
Марк, та даааа.. Коли тіко зачую в ії виконанні "Я піду в далекі гори", то завше, ну це вже просто аксіома якась, сльози навертаються! Звісно, що, залежно від настрою, то можуть бути як сльози туги і суму, так і сльози радощів за те, що в пісню можна так себе вкласти чи то пак викласти - не знаю навіть як буде більш правильно. Цю ж пісню чула і у виконанні інших співаків, але такого захвату вона не викликала, як після Квітки :)

Так, справді чудова пісня :smt045 Моїм фаворитом є пісня "Стоїть гора високая" з першого альбому. Кожного разу просто пробирає, коли її слухаю. Давно вже музика на справляла на мене такого впливу. :smt055

Марк
01.11.2005, 21:31
http://img177.imageshack.us/img177/8707/kvitkacisyk8jv.png

Викладаю пісню "Стоїть гора високая" (http://rapidshare.de/files/7057903/Kvitka_Cisyk_-_Yoth_does_not_return.mp3.html) з першого альбому Квітки

Марк
05.11.2005, 14:30
Виклав пісню Рушничок (http://rapidshare.de/files/7216174/02._Dearest_mother_of_mine.mp3.html) з першого альбому.
MP3 192 VBR

Далі буде

Не бандюк :-)
07.11.2005, 14:45
Приєднуюся до тих, кому подобається ця співачка.

Марк
27.01.2006, 13:23
Не бандюк :-), шукай мені за "Партизанів" якісні обкладинки до першого диску Квітки "The Songs of Ukraine" (1980) :D Дуже потрібні вони мені, бо ті, що маю, відскановані дуже неякісно.

Чи може хтось інший допоможе :?:

До речі, хто-небудь бачив саме цей диск в нашому місті? Знаю, що вийшов він свого часу дуже малим тиражем. Зараз ведуться переговори з чоловіком Квітки про те, щоб перевидати його в Україні, але коли це ще буде, якщо взагалі буде :(

Кращої українскьої співачки ніж Квітка не чув. Просто в захваті від неї :smt202

Марк
24.12.2007, 12:42
Квітка співала англійською мовою саундтреки до фільмів You Light Up My Life (http://www.imdb.com/title/tt0076941/) та The One and Only (http://www.imdb.com/title/tt0078034/soundtrack).

На компакт-дисках її спів звісно так і не з'явився. Натомість відомими стали численні кавер-версії, перед усім на пісню You Light Up My Life (http://youtube.com/results?search_query=You+light+up+my+live&search=Search).

На youtube.com викладений також епізод з фільму, де звучить оригінальний спів Квітки. То ж можна порівняти: Kasey Cisyk - You Light Up My Life (Original Soundtrack) (http://youtube.com/watch?v=1ou15zPcAB4).

Я з'ясував, що оригінальний саундтрек виходив тільки на платівках досить малим тиражем. Звісно, що в Україні цих платівок не знайдеш. Отже, замовив одну в Америці, а одну у Німеччині.

Наразі оцифрував їх і "почистив" звук. Гадаю, що вийшло непогано. Тепер насолоджуюсь співом Квітки. :smt051

Зробив і виклав мр3 для прикладу: The morning of my life (http://rapidshare.com/files/78730463/The_morning_of_my_life.mp3.html).

Якщо комусь буде цікаво, поділюся. ;)

SeLenka
24.12.2007, 16:49
А где можно скачать ее песни? По фрагментам мне очень понравилось..

Марк
24.12.2007, 23:37
А где можно скачать ее песни? По фрагментам мне очень понравилось..

Українські пісні з альбому "Two colors" можна викачати тут (ftp://ftp.uar.net/pub/music/Ukrainian/%CA%E2i%F2%EA%E0%20%D6i%F1%E8%EA/).
Англомовних Ви (покищо) ніде не знайдете. ;)

SeLenka
24.12.2007, 23:51
Марк, дякую!

Sharaban
28.03.2008, 03:59
Марк, скажіть будь-ласка, яким чином можно отримати чи почути решту пісень з двох саундтрекових альбомів Квітки? Згоден навіть на винагороду, бо вже обшукався, навіть через інтернет купити mp3 проблематично, хіба що вініл) так що ви моя єдина надія)
[email protected], аська 290-545-076

Pigeon Realloc. Engineer
28.03.2008, 18:04
http://mp3.alkar.net/browse/14176.html качайте-закачайтесь :)

Sharaban
28.03.2008, 21:47
Pigeon Realloc. Engineer, по этой ссылке только 2 всем известных украиноязычных альбома, их я уже 5 лет как скачал)
А нужны именно саундтреки к двум американским фильмам, которые вышли в 70-х годах, которые, как я понял, вышеупомянутый Марк не поленился заказать и оцифровать, за что ему большое человеческое спасибо.)

Марк
02.04.2008, 12:29
А нужны именно саундтреки к двум американским фильмам, которые вышли в 70-х годах, которые, как я понял, вышеупомянутый Марк не поленился заказать и оцифровать, за что ему большое человеческое спасибо.)

Саме так вищезгаданий Марк і вчинив ;)

Отже, пропонуйте свої (бажано українські) музичні раритети на обмін. Особливо цікавлять (якісно!) оцифровані платівки кінця 70-их, початку 80-х років. На жаль, тут схожа з американськими альбомами Квітки ситуація: компакт-дисків майже не виходило, а доступні матеріали не дуже доброї якості.

А я дуже ціную якість.

Домовимося :)

P.S. а найпалкішим шанувальникам Квітки можу запропонувати на обмін копію DVD з фільмом "You Light Up My Life". Там всі пісні почути можна в гарній якості і навіть сама Квітка в одному з епізодів з’являється.
DVD також в Америці замовляв.

Pigeon Realloc. Engineer
02.04.2008, 13:28
мммм...
в обмен на недостающую на алькаре Квітку готов предложить 3 альбома "украинских DOORS" - Кобзы. _http://mp3.alkar.net/browse/14171.html

run.
02.04.2008, 13:37
UPD удалите, плз