Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Сторінка 1 з 11 12345678910 ... ОстанняОстання
Всього знайдено 217, показано з 1 по 20.

Тема: Римо-католицька церква у Дніпропетровську: питання та відповіді

  1. #1
    Аватар для didaio
    Реєстрація
    30 грудень 2004
    Дописів
    663

    Типово Римо-католицька церква у Дніпропетровську: питання та відповіді

    У 2009 році виповнюється 230 років з дня появи римо-католицької громади у Дніпропетровську (тодішньому Катеринославі). Першими римо-католиками у нашому місті були переселенці, які з’їжджалися до нового краю. У 1877 році коштом римо-католицької громади був збудований перший костел у Дніпропетровську. Його покровителем, як і всієї громади, став св.Йосип Обручник Пресвятої Діви Марії. Будівля костелу і досі стоїть на пр.К.Маркса, 91, щоправда за роки радянської влади та незалежної України храм перебудовувався руйнувався, і його початковий вигляд втрачено.

    Сучасна історія римо-католицької громади бере свій початок з осені 1991 року. Тоді на стовпах міста з’явилися оголошення про зустріч католиків. На першу зустріч, яка відбулася під відкритим небом, прийшло близько 10 осіб. На цій зустрічі вірні ознайомились з листом Житомирського єпископа Йоана Пурвинського, в якому він закликав до відродження римо-католицької громади в місті. Наступна зустріч відбулася на сходах храму, зібрання відвідав о.Юрій Зімінський з Харкова. Він же і відправив першу Літургію у післявоєнний час. Пізніше львівський Мітрополит Мар’ян Яворський, у відповідь на лист новоствореної громади, попросив о.Мартіна Янкевича взяти під свою опіку дніпропетровських та дніпродзержинських католиків. У 1992 році римо-католицька громада отримала офіційну реєстрацію в Облдержадміністрації.

    До 1998 року служби відправлялися в орендованих приміщеннях, у помешканнях вірних або просто неба на сходах костелу. А в 1998 році за підтримки міжнародної організації "Kirche in Nod" громада придбала невеличкий будинок на вул.Комсомольський. Після незначної перебудови адреса будинку вул.Комсомольська, 24/1а стала офіційною юридичною адресою Римо-Католицької церкви у Дніпропетровську, а сам будинок став використовуватися як парафіяльна каплиця.

    Того ж, 1998, року у Дніпропетровську оселилися черниці з Ордену Урсулинок Серця Ісуса Конаючого. Сестри разом з мирянами організували в парафії допомогу для безпритульних дітей, які отримували потрібні медикаменти та гаряче харчування.

    У 1999 році, після від’їзду о.Мартіна Янкевича, парафію під свою опіку взяв Орден Братів Менших Капуцинів (лат. Ordo Fratrum Minorum Capucinorum). Першим настоятелем парафії став о.Павло Токаж, а у 2004 році наказом єпископа Харківсько-Запорізької дієцезії настоятелем був призначений о.Казимір Гузик, який і понині виконує цей обов’язок. Крім нього, у монастирі капуцинів, який розташований в одній будівлі з каплицею, працюють о.Матей Стибурськи та б.Олександр Могильний.

    Починаючи з 1991 року парафіяни ведуть боротьбу за повернення свого костелу. Докладніше про всі події, пов’язані з цим, можна прочитати за посиланням. Охочі також можуть ознайомитися з докладною історією дніпропетровського костелу.

    На початок 2008 року римо-католицька громада Дніпропетровська налічує близько 300 вірних. У парафії діють 12 груп та спільнот. Святі Літургії відправляються трьома мовами: українською, російською та польською.

    Адреса парафії: вул.Комсомольська, 24/1а (середина кварталу між вул.Короленка та вул.Леніна). Тел.: 745-01-54, 372-30-39.
    Веб-сайт: http://catholic-dp.org.ua

    Розклад богослужінь:
    Пн, Вт, Чт - українською мовою - 18:00 - у каплиці
    Ср - російською мовою - 18:00 - на сходах костелу
    Пт - російською мовою - 18:00 - у каплиці
    Сб - польською мовою - 10:00 - у каплиці
    Неділя - українською мовою - 11:00 - на сходах костелу

    Закликаю до обговорення діяльності РКЦ у Дніпропетровську. Буду радий відповісти на питання, пов’язані з діяльністю парафії. І дуже прошу бути ввічливими у своїх висловлюваннях

    Фотографії костелу св.Йосипа у Дніпропетровську (натисніть для збільшення)

    Востаннє редагував didaio: 27.06.2008 о 15:52

  2. #2
    Почетный форумчанин
    Пара года 2006 (Morgenstern)
    Иноземный огородник года 2013
    Аватар для Harald
    Реєстрація
    31 грудень 2004
    Звідки Ви
    Тупик Нечистой силы, 13
    Дописів
    130 020

    Типово

    Бажаю римо-католицькій громаді Дніпропетровська успіхів у справі повернення костьолу!
    Dieu est toujours pour les bataillons ukrainiens

  3. #3
    Аватар для Nitay
    Реєстрація
    13 березень 2005
    Звідки Ви
    Сонячний
    Дописів
    3 766

    Типово

    Прокомментируйте, пожалуйста, высказывания кардинала Хавьера Лосано Баррагана, министра здравоохранения Ватикана:
    "Транссексуальное существо не согласуется с католической и христианской моралью. Это даже против человеческой природы. Человек может быть либо мужчиной, либо женщиной, но никак не чем-то промежуточным"

  4. #4
    Аватар для didaio
    Реєстрація
    30 грудень 2004
    Дописів
    663

    Типово

    Я не є речником кардинала, тому не можу коментувати його висловлювання. Я лише можу висловити свою точку зору на проблематику, якої торкнувся кардинал. Католицизм вважає гріховними гомосексуальні стосунки. Цьому можна знайти дуже багато пояснень як у Святому Письмі, так і в документах РКЦ. А різні трактування і аргументи, наведені у Вашій цитаті - окремі думки, які в кожного католика можуть бути різними. Головне - гріховність таких стосунків.

    Але в будь-якому разі це не стосується діяльності РКЦ у Дніпропетровську. Давайте дотримуватися теми.

  5. #5
    Аватар для Nitay
    Реєстрація
    13 березень 2005
    Звідки Ви
    Сонячний
    Дописів
    3 766

    Типово

    Цитата Допис від didaio Переглянути допис
    Католицизм вважає гріховними гомосексуальні стосунки.
    Річ не про це.
    Кардинал сказав, що людина, яка змінила стать, перестала бути людиною.
    Чи розділяєте Ви такі переконання?
    Чи може людина, яка змінила стать, бути членом Вашої громади?


    Цитата Допис від didaio Переглянути допис
    Але в будь-якому разі це не стосується діяльності РКЦ у Дніпропетровську. Давайте дотримуватися теми.
    Це стосується діяльності РКЦ у Дніпропетровську. Ви збираєтесь розповсюджувати певну ідеологію у моєму місті. Я хочу знати яку. Щоб сформувати відповідне відношення до Вашої діяльності.

  6. #6
    Lurga
    Guest

    Типово

    didaio, скажите, а можно у вас приобрести католическую (именно католическую) Библию?

  7. #7
    Аватар для Влад Малько
    Реєстрація
    14 листопад 2006
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    9 605

    Типово

    Цитата Допис від Nitay Переглянути допис
    Кардинал сказав, що людина, яка змінила стать, перестала бути людиною.
    Где ? В каком месте ? У Вас вольная трактовка слов кардинала.
    "Ты потерял рай. Бог дал тебе небо." Иоанн Златоуст.
    http://forum.gorod.dp.ua/album.php?albumid=672

  8. #8
    Аватар для Nitay
    Реєстрація
    13 березень 2005
    Звідки Ви
    Сонячний
    Дописів
    3 766

    Типово

    Влад,
    Цитата Допис від кардинал Хавьера Лосано Баррагана
    "Транссексуальное существо (не человек - существо, прим Нитай)не согласуется с католической и христианской моралью. Это даже против человеческой природы. Человек может быть либо мужчиной, либо женщиной, но никак не чем-то промежуточным"
    Являясь чем-то промежуточным, человек транссексуал перестает быть человеком, что не так?

  9. #9
    Аватар для Влад Малько
    Реєстрація
    14 листопад 2006
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    9 605

    Типово

    Сергей, "не может быть человеком" и "перестал быть человеком" суть разные понятия. В Вашей фразе отказ человеку в человечности раз и навсегда, а во фразе кардинала беспокойство, волнение... Человек , который ипостасно лишает себя возможности в полной мере реализоваться, как мужчина или как женщина , усложняет себе путь реализации , как человека... Можно соглашаться или нет с этими словами, но в Ваших словах явный подвох. Именно поэтому я влез "со своим суконным рылом да в калашный ряд".
    "Ты потерял рай. Бог дал тебе небо." Иоанн Златоуст.
    http://forum.gorod.dp.ua/album.php?albumid=672

  10. #10
    Аватар для Inquisitor
    Реєстрація
    15 червень 2007
    Звідки Ви
    из мрака средневековья...
    Дописів
    1 173

    Типово

    А вооще, Денис, имхо напрасно ты поднял эту тему. Люди реально имеющие такие вопросы и сами найдут ответы на них, например в библиотеке или хотябы в Яндексе. А подобные топики на форумах только собирают флудеров, троллей и хамов, обрадовавшихся новому обьекту для заплевывания.
    ПС. Нитай, я не имел в виду лично вас.
    Да, я вернулся...

  11. #11
    Аватар для Nitay
    Реєстрація
    13 березень 2005
    Звідки Ви
    Сонячний
    Дописів
    3 766

    Типово

    Цитата Допис від Влад Малько Переглянути допис
    Сергей, "не может быть человеком" и "перестал быть человеком" суть разные понятия. В Вашей фразе отказ человеку в человечности раз и навсегда, а во фразе кардинала беспокойство, волнение...
    Ладно, я мог неправильно понять. Но не я один так понял.
    "Необходимо напомнить Его Высокопреосвященству, что в Италии живут десятки тысяч транссексуальных лиц, которые, благодаря закону о смене пола, внесенному радикалами и принятому в 1982 году, вступили на сложный путь перехода, ведущий к достижению собственной идентичности", - пишет в своем заявлении Серджо Ровазио. "На этом пути они зачастую приносят огромные человеческие жертвы и находятся в сложных социальных условиях. Многие из них крещены, миропомазаны, обвенчаны в церкви и живут "нормальной жизнью". Что теперь должны делать эти люди? – задается вопросом правозащитник. – Разве они тоже не являются Божьими детьми? Они что, должны самоуничтожиться, чтобы удовлетворить пожелания какой-то кардинальской олигархии?"

  12. #12
    Аватар для Nitay
    Реєстрація
    13 березень 2005
    Звідки Ви
    Сонячний
    Дописів
    3 766

    Типово

    Цитата Допис від Inquisitor Переглянути допис
    Нитай, я не имел в виду лично вас.
    Я искренне пытаюсь понять позицию, заплевывать не пытался. По крайней мере пока.
    Хотя вопрос для христиан, признаю, сложный, выбирать приходится между писанием и любовью к людям.

  13. #13
    Аватар для didaio
    Реєстрація
    30 грудень 2004
    Дописів
    663

    Типово

    Цитата Допис від Nitay Переглянути допис
    Річ не про це.
    Кардинал сказав, що людина, яка змінила стать, перестала бути людиною.
    Чи розділяєте Ви такі переконання?
    Чи може людина, яка змінила стать, бути членом Вашої громади?
    Я згодний з іншими дописувачами, що Ви вільно трактуєте слова кардинала. Що ж стосується участі людини, що змінила стать, у РКЦ, можу сказати наступне. Ісус вже відкупив гріхи кожного з нас. Відтоді кожна людина, яка кається у своїх гріхах і вирішує вести праведне життя, є в єдності з Господом.
    Цитата Допис від Nitay Переглянути допис
    Це стосується діяльності РКЦ у Дніпропетровську. Ви збираєтесь розповсюджувати певну ідеологію у моєму місті. Я хочу знати яку. Щоб сформувати відповідне відношення до Вашої діяльності.
    Якщо Ви уважно прочитали перший запис, то побачили, що РКЦ у Дніпропетровську діє вже більше 200 років. Сучасна громада - більше 15. Ці роки не дозволяють вживати до РКЦ у Дніпропетровську слова на кшталт "збираєтесь розповсюджувати". 17 років діяльності РКЦ вже дають змогу оцінити наміри і діяльність церкви. І мушу не погодитися з Вами у тому, що релігія - це "певна ідеологія".


    Цитата Допис від Lurga Переглянути допис
    didaio, скажите, а можно у вас приобрести католическую (именно католическую) Библию?
    Так, у каплиці продається Біблія українською в перекладі о.Івана Хоменка, до якої входять додаткові книги зі Старого Завіту. Крім перекладу Хоменка існує новий переклад Святого Письма, зроблений о.Рафаїлом Турконяком. І хоч при перекладі о.Рафаїл послуговувався Острозькою Біблією, до його перекладу також увійшли книги Старого Завіту, які РКЦ називає другоканонічними. Це видання можна придбати у Арт-Вертепі. Крім того, у каплиці продається Біблія у російському перекладі, але я її жодного разу не відкривав, і не можу сказати чи входять до неї другоканонічні книги.

    Цитата Допис від Inquisitor Переглянути допис
    А вооще, Денис, имхо напрасно ты поднял эту тему. Люди реально имеющие такие вопросы и сами найдут ответы на них, например в библиотеке или хотябы в Яндексе. А подобные топики на форумах только собирают флудеров, троллей и хамов, обрадовавшихся новому обьекту для заплевывания.
    ПС. Нитай, я не имел в виду лично вас.
    Дуже багато людей взагалі не знають, що у Дніпропетровську є Римо-Католицька Церква. І ця тема - додаткова можливість для таких людей дізнатися щось нове для себе.

    Цитата Допис від Nitay Переглянути допис
    Ладно, я мог неправильно понять. Но не я один так понял.
    На жаль, я не знайомий з першоджерелом або хоча б перекладом, який Ви цитуєте. А це питання дуже делікатне, щоб робити висновки на підставі перекладу, адже і в більш дрібних ситуаціях перекладачі нерідко перетворюють зміст висловлювання. Хай там як, але слова Серджо Равазіо не витримують жодної критики.
    Разве они тоже не являются Божьими детьми? Они что, должны самоуничтожиться, чтобы удовлетворить пожелания какой-то кардинальской олигархии?
    Людина, яка змінила стать, вже пішла проти волі Бога, свідомо, власноруч відрікшись його волі. Адже лише Господь визначає нашу стать. Цю людину не виправдовує ані хрещення, ані миропомазання, ані інші попередні Таїнства. Але Бог любить і таку людину. Все, що їй потрібно - розкаятися і відкрити серце для Бога. Не менш дивні слова пана Равазіо про те, що віруюча людина страждала через свою стать. Господь - милосердний і люблячий отець, який ніколи не залишить у стражданнях свою дитину, тільки сама дитина може відректися батька. Тому кожній людині, яка має біль, проблеми, душевний неспокій варто кликати Бога на допомогу, звертатися до нього, щоб він надіслав свого Духа, і тоді все проблеми впадуть і перестануть бути вартісними бодай чогось.
    І виходячи з вищенаведеного вже можна зрозуміти, що Бог ніколи не змусить людину знищувати себе чи інших. Самогубство - це також гріх. Тож розмови про якесь "самознищення", у випадку з РКЦ - підміна сутностей.

    Сучасний світ настільки багатогранний та інформатизований, що у багатьох виникають спокуси розкрити іншим очі на свою "правду". Звинуватити церкву у всіх гріхах, назвати віру брехливою. До цього ще додаються помилки духовенства. І в підсумку виходить сурогат, який викривлює справжню сутність Церкви - дому Господнього. Для того, щоб не піддаватися на подібні провокації, раджу в першу чергу читати Святе Письмо, Катехізис Католицької Церкви та інші офіційні документи Церкви.
    Востаннє редагував didaio: 02.04.2008 о 22:25

  14. #14
    Аватар для Nitay
    Реєстрація
    13 березень 2005
    Звідки Ви
    Сонячний
    Дописів
    3 766

    Типово

    Цитата Допис від didaio Переглянути допис
    Відтоді кожна людина, яка кається у своїх гріхах і вирішує вести праведне життя, є в єдності з Господом.
    Дякую.

    Ці роки не дозволяють вживати до РКЦ у Дніпропетровську слова на кшталт "збираєтесь розповсюджувати". 17 років діяльності РКЦ вже дають змогу оцінити наміри і діяльність церкви. І мушу не погодитися з Вами у тому, що релігія - це "певна ідеологія".
    Добре, не збираетесь, а вже розповсюджуете. Це важливо? Мені, для того, щоб мати власну думку про Вашу організацію - ні.
    Ідеологія - це частина релігіі, мене не цікавить ваша суто релігійна діяльність, вона мене не стосуеться. Мене стосуется лише суспільна діяльність вашої релігійної організації, взаемовідносини адептів вашої релігії з іншими людьми - вона буде залежати від ідеології, яку пропагандує ваша церква.


    На жаль, я не знайомий з першоджерелом або хоча б перекладом, який Ви цитуєте.
    http://www.kasparov.ru/material.php?id=47F0F559DC345

  15. #15
    Аватар для Inquisitor
    Реєстрація
    15 червень 2007
    Звідки Ви
    из мрака средневековья...
    Дописів
    1 173

    Типово

    Цитата Допис від Nitay Переглянути допис
    Я искренне пытаюсь понять позицию, заплевывать не пытался. По крайней мере пока.
    Хотя вопрос для христиан, признаю, сложный, выбирать приходится между писанием и любовью к людям.
    Нитай, во-первых христианская любовь к человеку не означает любви к греху, творимому этим человеком. Любовь в христианском понимании не означает всепопустительства.
    Во-вторых ваша ссылка - на антикатолическую статью, написанную либерастами со слов дргих либерастов. Полного текста выступления кардинала там нет, а комментирровать текст по отрывкам несколько рискованно.
    Да, я вернулся...

  16. #16
    Lurga
    Guest

    Типово

    didaio, собственно, в русском переводе и интересует. Цену не подскажете?

  17. #17
    Аватар для didaio
    Реєстрація
    30 грудень 2004
    Дописів
    663

    Типово

    Цитата Допис від Lurga Переглянути допис
    didaio, собственно, в русском переводе и интересует. Цену не подскажете?
    Та, що є в російському перекладі, вона православна, але до неї включені другоканонічні книги, які там названі неканонічними. Ціну не знаю.
    Востаннє редагував didaio: 03.04.2008 о 22:45

  18. #18
    Почетный форумчанин
    Пара года 2006 (Morgenstern)
    Иноземный огородник года 2013
    Аватар для Harald
    Реєстрація
    31 грудень 2004
    Звідки Ви
    Тупик Нечистой силы, 13
    Дописів
    130 020

    Типово

    Lurga, а польская Библия не нужна? Уж она-то стопудово будет католической!
    Dieu est toujours pour les bataillons ukrainiens

  19. #19
    Аватар для didaio
    Реєстрація
    30 грудень 2004
    Дописів
    663

    Типово

    Harald, не факт. У Польщі є протестанти, представники інших конфесій, які сповідують християнство, і вони мають своє Святе Письмо польською мовою.

  20. #20
    Почетный форумчанин
    Пара года 2006 (Morgenstern)
    Иноземный огородник года 2013
    Аватар для Harald
    Реєстрація
    31 грудень 2004
    Звідки Ви
    Тупик Нечистой силы, 13
    Дописів
    130 020

    Типово

    Цитата Допис від didaio Переглянути допис
    Harald, не факт. У Польщі є протестанти, представники інших конфесій, які сповідують християнство, і вони мають своє Святе Письмо польською мовою.

    Ну, тоді можна звіритися з цим списком:

    Lista polskich przekładów Biblii
    Katolickie
    • Nowy Testament w przekładzie Eugeniusza Dąbrowskiego (1949)
    • Nowy Testament w przekładzie Seweryna Kowalskiego (1956)
    • Biblia Tysiąclecia (I wydanie - 1965, potem wydania po rewizjach)
    • Biblia Warszawsko-Praska (1997, Nowy Testament 1975)
    • Biblia Poznańska (1973-1975)
    • Biblia Lubelska (kolejne księgi wydawane od lat 90.)
    • Grecko-polski Nowy Testament, tłum. ks. Remigiusza Popowskiego i Michała Wojciechowskiego (1993) - przekład interlinearny z kodami gramatycznymi
    • Nowy Testament, Przekład na Wielki Jubileusz Roku 2000 (2000)
    • Biblia Paulistów (Nowy Testament i Psalmy - 2005)
    • Nowy Testament w przekładzie na gwarę górali Skalnego Podhala (2005)
    Dieu est toujours pour les bataillons ukrainiens

Сторінка 1 з 11 12345678910 ... ОстанняОстання

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті