Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска НАМН України готовий очолити дослідження стосовно скорочення кількості захворювань, викликаних тютнопалінням шляхом застосування продуктів зниженого ризику.

Про це в інтерв’ю виданню “Ваше здоров’я” повідомила доктор медичних наук Олена Кваша.

Наш відділ хотів би в експерименті порівняти стан серцево-судинної системи тих пацієнтів, що перейшли на продукт зниженого ризику, із тими, котрі використовують звичайні цигарки. Тобто нам потрібно об’єктивно з’ясувати, що ж змінюється, коли пацієнт звичайну цигарку міняє на електронну систему доставки нікотину. І найближчим часом ми плануємо таке масштабне дослідження. Устаткування в нас є. Конче потрібні реактиви та, звичайно, фінансування,
– говорить науковець.

Як говорить медик, результати попередніх досліджень, у яких вивчали ефективність електронних цигарок, — дуже суперечливі, по причині їх вірогідної ангажованності. “Масштабних і достовірних досліджень систем доставки нікотину до організму, що ефективно допомагають позбутися цієї згубної звички, я не знайшла. На сьогодні жоден із дослідників цієї проблеми мене не переконав!”
http://24tv.ua/ukrayinski_vcheni_got...igarki_n662888