Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Сторінка 2 з 11 ПершаПерша 1234567891011 ОстанняОстання
Всього знайдено 212, показано з 21 по 40.

Тема: Нам потрібен мовний кордон із Росією. Сучасна мовна політика в Україні очима соціолінгвіста

  1. #21

    Реєстрація
    06 лютий 2010
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    13 528

    Типово

    Цитата Допис від OxІgen Переглянути допис
    не вижу прямопропорциональной зависимости между "я говорю по русски" и "роисся - прийди"... большинство наших солдат в АТО - говорят по русски, и это им не мешает защищать свою Родину от паскуд и москалей
    Незаперечний факт.

  2. #22
    Аватар для Maryna22
    Реєстрація
    28 серпень 2012
    Дописів
    969

    Типово

    Дуже просто: не створювати штучних барьєрів.
    Як свідчать останні події, мовне питання - це не штучний та надуманий бар'єр. Це - вагома зброя в руках агресора.
    Скориставшись цією зброєю він зробив так, що частина громадян України настільки відчула себе "русскими", що вийшла на референдум голосувати за приєднання українських територій до РФ. А частина навіть взяла зброю в руки, щоб відвоювати своє право на таке рішення.

  3. #23

    Реєстрація
    06 лютий 2010
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    13 528

    Типово

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    Як свідчать останні події, мовне питання - це не штучний та надуманий бар'єр. Це - вагома зброя в руках агресора.
    Як свідчать останні події, то є штучний привід для бійки між бандюками за гроші.

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    ..... що частина громадян України настільки відчула себе "русскими", ....
    А якими народами заселялись спустошілі землі після Русько Турецької війни? Може маорійцями?

  4. #24
    Аватар для Maryna22
    Реєстрація
    28 серпень 2012
    Дописів
    969

    Типово

    Цитата Допис від Strannik-57 Переглянути допис
    А якими народами заселялись спустошілі землі після Русько Турецької війни? Може маорійцями?
    Що ж ви весь час регочите. Це ж не смішно.

    Як свідчать останні події, то є штучний привід для бійки між бандюками за гроші.
    Але ж серед ополченців є і ідейні, якими бандюки легко керують, граючи на їх відчуттях. Та і серед мирного населення таких ідейних РФ-філів дуже багато.
    Востаннє редагував Maryna22: 28.12.2014 о 23:40

  5. #25

    Реєстрація
    06 лютий 2010
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    13 528

    Типово

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    Що ж ви весь час регочите. Це ж не смішно.
    Так. То є дуже не смішно. Так не знати свою історію - то зовсім не смішно.

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    Але ж серед ополченців є і ідейні, якими бандюки легко керують, граючи на їх відчуттях. Та і серед мирного населення таких ідейних росієфілів дуже багато.
    А звідкіля вони беруться? Чому так легко їми маніпулювати? А тому, що їм навмисно не казали правди. Замість неї - сучасні підручники пояснюють, що півострів Крим так назвали Запорожські козаки, які їздили за сілью к римлянам. "...-Ти куди? --- К Риму по сіль!!!" Не більше і не меньше. У самісенький Рим. Мабудь Фаріон таку вказівку дала. Ось і Вашими відчуттями теж погралися.

  6. #26
    Аватар для Maryna22
    Реєстрація
    28 серпень 2012
    Дописів
    969

    Типово

    Так. То є дуже не смішно. Так не знати свою історію - то зовсім не смішно.
    Я достатньо добре знаю історію України, щоб повідомлення про заселення наших земель етнічними "русскими" не було для мене новиною. Але, в не залежності від національності, якщо ти громадянин України, ти маєш захищати її територіальну цілісність, а не виходити на референдуми за приєднання до РФ.
    Тому ваш регіт з приводу того, що чого ж ви сподівалися від населення цих земель, якщо там багато етнічних "русских", не викликає в мене усмішки у відповідь.

    А звідкіля вони беруться? Чому так легко їми маніпулювати? А тому, що їм навмисно не казали правди. Замість неї - сучасні підручники пояснюють, що півострів Крим так назвали Запорожські козаки, які їздили за сілью к римлянам. "...-Ти куди? --- К Риму по сіль!!!" Не більше і не меньше. У самісенький Рим. Мабудь Фаріон таку вказівку дала. Ось і Вашими відчуттями теж погралися.
    Не знаю де ви це прочитали. Але я за такими підручниками не вчилася. І подібних думок тут не висловлювала.

    І взагалі ви з питання майбутнього наших дітей і нашої країни весь час намагаєтесь затягнути нас у екскурс в історію. А наразі питання більш важливе: що роз'єднує українців зараз і як цього позбутися, щоб наші діти не мали таких проблем у майбутньому. Подумайте про це.
    Востаннє редагував Maryna22: 29.12.2014 о 00:02

  7. #27

    Реєстрація
    06 лютий 2010
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    13 528

    Типово

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    Я достатньо добре знаю історію України, щоб новина про заселення наших земель етнічними "русскими" не була для мене новиною. Але, в не залежності від національності, якщо ти громадянин України, ти маєш захищати її територіальну цілісність, а не виходити на референдуми за приєднання до РФ.
    Тому ваш регіт з приводу того, що чого ж ви сподівалися від етнічних "русских", не викликає в мене усмішки у відповідь.
    Ось!!! Це і є головне: ГРОМАДЯНИН !!! Не зважаючи на мову. Хоч норвежська, хоч суахілі. А хіба може людина відчувати себе громадянином держави, яка ламає його через коліно? Не тільки мовно. Що, крім цього зламу, держава запропонувала людині? Може вона поцікавилась його думкою й приняла до уваги? Може вона знайшла розумний компроміс, щоб людина не відчувала себе чужою в своїй країні? Що вона зробила для того, щоб КОЖЕН с гордістью промовляв " Я громадянин України!"? А це зовсім не те, що вишиванку на пупа натягнути.

  8. #28

    Реєстрація
    06 лютий 2010
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    13 528

    Типово

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    ...Не знаю де ви це прочитали. Але я за такими підручниками не вчилася. І подібних думок тут не висловлювала.
    У сучасному шкільному підручнику з історії. І на такій брехні зараз виховуються наші діти. І що вони після такого навчання будуть відстоювати? Оті побрехеньки? І заради тієї брехні гинути чи вбивати?

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    І взагалі ви з питання майбутнього наших дітей і нашої країни весь час намагаєтесь затягнути нас у екскурс в історію. А наразі питання більш важливе: що роз'єднує українців зараз і як цього позбутися, щоб наші діти не мали таких проблем у майбутньому. Подумайте про це.
    Якщо не знати свого справжнього минулого, то й майбутнє буде хибним і не сталим. А дітям треба казати правду і не робити з них дурників.

  9. #29
    Аватар для Maryna22
    Реєстрація
    28 серпень 2012
    Дописів
    969

    Типово

    Ось!!! Це і є головне: ГРОМАДЯНИН !!! Не зважаючи на мову. Хоч норвежська, хоч суахілі. А хіба може людина відчувати себе громадянином держави, яка ламає його через коліно?
    Вас ніхто не ламає через коліно. І мене також ніхто через коліно не ламав, коли я перейшла на українську. І вибір того, якою мовою розмовляти у побуті ніхто у вас не віднімає.

    Але факт того, що під дією російської пропаганди багато російськомовних громадян України пішли воювати проти своїх співвітчизників, пішли роздирати країну на шматки, викликає велике бажання мати у країні єдиний український простір, у який не зможе влізти агресор і просувати ідею "Русского мира". І такий єдиний український простір передати нашим дітям.
    І така стіна буде не менш корисна, ніж запропонована вище.
    Востаннє редагував Maryna22: 29.12.2014 о 00:54

  10. #30

    Реєстрація
    06 лютий 2010
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    13 528

    Типово

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    Вас ніхто не ламає через коліно. І мене також ніхто через коліно не ламав, коли я перейшла на українську. І вибір того, якою мовою розмовляти у побуті ніхто у вас не віднімає.
    Як це "не ламає"? Ще й як ламає! Так, у побуті я розмовляю зовсім іншою мовою. На вулицях міста другою, а документи підписую третьою... Але як надовго? Якщо прислухатись до пана Тягнибока, то не дуже довго. А з якого дива моя рідна мова має вмирати?

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    Але факт того, що під дією російської пропаганди багато російськомовних громадян України пішли воювати проти своїх співвітчизників, пішли роздирати країну на шматки, викликає велике бажання мати у країні єдиний український простір, у який не зможе влізти агресор і просувати ідею "Русского мира". І така стіна буде не менш корисна, ніж запропонована вище.
    Їм потрібно було відразу стати на коліна перед батальонами олігархів й накласти зашморг на шію? Свою власну думку з цього приводу вони не мають права мати?

  11. #31
    Романтик года 2007 Аватар для Opium
    Реєстрація
    28 квітень 2006
    Дописів
    16 182

    Типово

    Цитата Допис від Marusja Переглянути допис
    Мой родной язык, на котором я думаю, русский. Я люблю его и горжусь им. Я никогда не буду думать и говорить на украинском.
    Несколько лет назад, еще будучи студентом, я делал доклад в МГУ, на украинском языке. Тема доклада - стилистический анализ семантических полей в лирике Пушкина. Профссор, довольно пожилой и в стоптанных туфлях, мне тогда сказал: "Деточка, сколько языков ты знаешь, - столько раз ты человек". Слова не его, конечно, и многим чужды, да и профессура та - настоящая - вымирает. Остаются Маруси, которые, как говорил Булгаков, "наплюют семечек".

    И будут думать (ах, если бы) на русском.

    醉いどれ天使

  12. #32
    Аватар для Marusja
    Реєстрація
    01 квітень 2008
    Дописів
    475

    Типово

    Цитата Допис від Strannik-57 Переглянути допис
    Ось!!! Це і є головне: ГРОМАДЯНИН !!! Не зважаючи на мову. Хоч норвежська, хоч суахілі. А хіба може людина відчувати себе громадянином держави, яка ламає його через коліно? Не тільки мовно. Що, крім цього зламу, держава запропонувала людині? Може вона поцікавилась його думкою й приняла до уваги? Може вона знайшла розумний компроміс, щоб людина не відчувала себе чужою в своїй країні? Що вона зробила для того, щоб КОЖЕН с гордістью промовляв " Я громадянин України!"? А це зовсім не те, що вишиванку на пупа натягнути.
    Много+

  13. #33
    Аватар для Marusja
    Реєстрація
    01 квітень 2008
    Дописів
    475

    Типово

    Цитата Допис від Opium Переглянути допис
    Несколько лет назад, еще будучи студентом, я делал доклад в МГУ, на украинском языке. Тема доклада - стилистический анализ семантических полей в лирике Пушкина. Профссор, довольно пожилой и в стоптанных туфлях, мне тогда сказал: "Деточка, сколько языков ты знаешь, - столько раз ты человек". Слова не его, конечно, и многим чужды, да и профессура та - настоящая - вымирает. Остаются Маруси, которые, как говорил Булгаков, "наплюют семечек".

    И будут думать (ах, если бы) на русском.

    Так одно дело знать язык, а другое - думать на нем. Странно, что вы, такой знаток-лингвист, этого не чувствуете(. Думают именно на родном языке. А судя по всему, кому-то очень хотется, чтобы думающих на русском в этой стране не осталось. И это - ох, какой нехороший признак

  14. #34
    Аватар для dimon2005
    Реєстрація
    13 жовтень 2008
    Дописів
    6 172

    Типово

    Цитата Допис від Marusja Переглянути допис
    Думают именно на родном языке.
    На родном языке думают только в тот момент, когда об этом думают.))

  15. #35
    Аватар для dimon2005
    Реєстрація
    13 жовтень 2008
    Дописів
    6 172

    Типово

    Цитата Допис від Opium Переглянути допис
    Несколько лет назад, еще будучи студентом, я делал доклад в МГУ, на украинском языке. Тема доклада - стилистический анализ семантических полей в лирике Пушкина. Профссор, довольно пожилой и в стоптанных туфлях, мне тогда сказал: "Деточка, сколько языков ты знаешь, - столько раз ты человек".
    Я ж и говорю -- побольше языков на Украину. Хороших и интересных. Будем расти над собой по-чеховски.

  16. #36
    Аватар для Maryna22
    Реєстрація
    28 серпень 2012
    Дописів
    969

    Типово

    А судя по всему, кому-то очень хотется, чтобы думающих на русском в этой стране не осталось. И это - ох, какой нехороший признак
    Це не поганий знак, це інстинкт самозбереження нації і країни.

    Мені дуже сумно бачити, що моє рідно місто залишається осередком, де продовжується русифікація населення України.

    Люди, які приїздять у Дніпропетровськ з Дніпропетровської області і розмовляють українською, починають переходити на російську, для того, щоб не відрізнятися від місцевих. Потім їх діти виростають російськомовними. І вже за кілька поколінь людина і не згадає, що хтось з її пращурів розмовляв українською. І як Маруся буде казати: "Все поколения моих пращуров - насколько я смогла узнать - говорили только на русском. Но жили на Украине." А у гіршому випадку буде взагалі утотожнювати себе з росіянами і намагатися возз'єднати українські землі з РФ.

  17. #37
    Аватар для Marusja
    Реєстрація
    01 квітень 2008
    Дописів
    475

    Типово

    мда. разруха в головах порождает разруху в стране. Кажется, мы к ней уже и пришли. Удачи и разума побольше. В борьбе за национальную идею

  18. #38
    Модератор Аватар для Oliver
    Реєстрація
    29 квітень 2003
    Дописів
    35 227

    Типово

    Цитата Допис від Maryna22 Переглянути допис
    Це не поганий знак, це інстинкт самозбереження нації і країни.

    Мені дуже сумно бачити, що моє рідно місто залишається осередком, де продовжується русифікація населення України.

    Люди, які приїздять у Дніпропетровськ з Дніпропетровської області і розмовляють українською, починають переходити на російську, для того, щоб не відрізнятися від місцевих. Потім їх діти виростають російськомовними. І вже за кілька поколінь людина і не згадає, що хтось з її пращурів розмовляв українською. І як Маруся буде казати: "Все поколения моих пращуров - насколько я смогла узнать - говорили только на русском. Но жили на Украине." А у гіршому випадку буде взагалі утотожнювати себе з росіянами і намагатися возз'єднати українські землі з РФ.
    То, что наши президенты говорили на украинском не помешало им разворовать страну

  19. #39
    Аватар для uncle_doc
    Реєстрація
    23 липень 2007
    Звідки Ви
    Днепропетровск
    Дописів
    323

    Типово

    Язык это достояние общественности и никто не имеет на него каких-то исключительных или уникальных прав и тем более узурпировать его. Да, нас когда-то давно всех русифицировали. Это факт. Стоит ли нам "украинизироваться". Не думаю. Пол мира говорит на английском языке и ничего страшного. А горбатых типа "фарионщины", то же самое и про москалей (кто там большой защитник великого и могучего?) только могила исправит.

  20. #40

    Реєстрація
    08 липень 2009
    Дописів
    2 281

    Типово

    Как раз ответ наверное всем ура-патриотам и псевдонационалистам:
    https://www.youtube.com/watch?v=5Y19caivgDc
    В итоге люди на Западной и Восточной Украине не понимают что происходит
    А происходит классический развод славян определенными людьми не славянами,
    правда своровавшими даже славянские фамилии

Сторінка 2 з 11 ПершаПерша 1234567891011 ОстанняОстання

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті