Gorod.dp.ua » Міські форуми / Городские форумы
Сторінка 10 з 10 ПершаПерша 12345678910
Всього знайдено 190, показано з 181 по 190.

Тема: Избранное. C фронта и о Наших замечательных Людях

  1. #181

  2. #182

    Реєстрація
    30 березень 2012
    Дописів
    8 074

    Типово

    Spoiler Spoiler: В понедельник, 11 июля, исполнилось два года со дня трагических событий под Зеленопольем (Луганская область). Тогда подразделения 24-й и 79-й бригад ВСУ попали под ракетный обстрел, который велся с российской территории. 
    Это был первый факт массового применения артиллерии российскими военными в 2014 году.

    В результате атаки, по официальным данным Минобороны Украины, погибли 19 человек, а ещё 93 получили ранения различной степени тяжести.

    Уничтожено было большое количество техники.

    Есть информация о куда большем количестве жертв. По мнению опрошенных "Апострофом" участников событий, трагедия произошла из-за ошибок командования, которое не рассредоточило технику на местности, расположив ее, как на параде.

    Кроме того, бойцы предполагают, что врагу заранее сообщили координаты лагеря, что позволило нанести максимально точный удар.

    Сергей Мандалина, артиллерист 79 бригады:

    То, что у нас происходило, скажу так: мог ли кто-то тогда представить, что Россия будет со своей территории вести обстрелы из тяжелой артиллерии? Никто не мог такого представить! В Зеленополье был огромный лагерь 24 бригады. Там была кухня, большие армейские палатки и даже кинотеатр. Они стояли там за месяц до обстрела и тоже не ожидали нападения со стороны России. Тогда и в страшном сне не могло присниться, что будет так.

    Я считаю, ошибкой было поставить технику в кучу. К тому же, у нас ведь уже был опыт ведения боевых действий. Но дело в том, что Зеленополье не было нашим конечным пунктом, мы должны были выдвигаться дальше. По одной версии, мы должны были идти на Изварино, по другой - на Красный Луч. Задержалась другая наша колонна, с которой мы должны были соединиться. Толком никто не знал, когда они придут, техника у нас - сами знаете, какая (смеется). Движение колонны - это трудно прогнозируемый процесс. Мы тоже думали, что будем долго ехать из Должанска, а приехали быстро, никто не сломался. Думаю, никто не рассчитывал, что так быстро придем. Хотя это все равно ничего бы это не изменило, пришла бы колонна раньше - по ней и ударили бы раньше.

    Первый залп пришелся точно по нам, а второй - по посадке, которая была метрах в 300 за холмом. Там был склад РАВ (ракетно-артиллерийского вооружения). Попали четко в него. Для такой точности удара нужны четкие координаты. Поэтому совершенно очевидно, что это была заранее спланированная операция. "Грады", и это было установлено по остаткам снарядов, были специальные, модернизированные, повышенной дальности и точности. Это говорит о том, что там на 100% были российские войска. Это были российские кадровые военные, потому что они работали очень профессионально, четко и слаженно.

    Потом нас еще добивали минометами. Непонятно, правда, откуда. То ли это были так называемые сепаратисты, то ли огонь велся с российской территории. Но нам было уже не до мин, мы занимались эвакуацией раненых. Из-за удара артиллерии, минометов, взорвался наш боекомплект. Я даже не знаю, что наделало больше беды - обстрел противника или взрыв наших же боеприпасов. После этого поступала информация, что нас готовятся атаковать в пешем порядке. Мы развернули единственную уцелевшую гаубицу - мою. Нам сказали, в какой стороне сепары кучкуются. Очевидно они поняли, что у нас паники нет, мы заняли оборону, поэтому атаковать нас не решились.

    Потери могли быть и большими. Не знаю, как нам удалось это "мобилизованное стадо" трансформировать в какую-то армию. Из моей батареи погибли девять ребят, это очень немало. Было много раненых, тяжелых, потеряно большое количество техники. Погибших забирали сразу, мы своих не бросаем. Даже во время обстрела мы эвакуировали раненых и уцелевшую технику. Колонна уже стояла, это была хорошая мишень, нас ругали сильно, но мы "вежливо" сказали, что пока своих не соберем, мы не уйдем. Поэтому самое яркое воспоминание дня - это общий выдох облегчения, когда колонна тронулась и стала уходить.

    Почему все случилось именно так? Мы не должны были там надолго задерживаться, мы должны были двинуться дальше. Этим стечением обстоятельств удачно воспользовались россияне. Кто-то дал им эти координаты. Думаю, этим должна заниматься прокуратура.

    Ирина Каптур, волонтер, опекала 24 бригаду, лагерь которой был расположен в Зеленополье

    Как раз перед трагедией появилась информация, что ребята были без средств защиты, что им нужно передать бронежилеты. Это был 2 батальон 24-й бригады. Я тогда разговаривала с молодым командиром разведки, капитаном по имени Богдан, уточняла, действительно ли они нуждаются в снаряжении. Я сказала, что мы сейчас туда не поедем, но что-то обязательно придумаем. А буквально на следующий день ребят накрыло и я три дня не могла до них дозвониться. Когда смогла вызвонить Богдана, он сказал, что как раз они пострадали меньше всего. Командир батальона Сергей Дьяченко и его заместитель - Роман были кадровыми военными. Они хоть немного рассредоточили технику.

    Там основная проблема была в неумелом руководстве, техника была собрана в одну кучу, ребята не зарылись в землю. Один из друзей Богдана остался без ноги, я помню, как его долго не могли эвакуировать в Днепр. Пока это организовали, стало уже поздно, спасти ногу не удалось. А парень молодой был. Всего 24 года тогда ему было.

    Тогда в этом Зеленополье все погорело. Мы собрали пять тюков помощи, направили на помощь караван, но под Амвросиевкой в Донецкой области его обстреляли из "Градов". Груз пришлось оставить. Ребят же вывели на Должанское (Луганская область), где они простояли месяц. Выходили оттуда 7 августа, когда со всех сторон их обстреливали из "Смерчей". Когда я, наконец, смогла до них дозвониться, то услышала следующее: "Ты не представляешь, мы стоим как раз возле твоих тюков (с гуманитарным грузом, оставленным в Амвросиевке)". Прорвались они, в общем. Это было как второе рождение.

    Я все же считаю, что эта трагедия - недостаток работы командования, а тем, кто выжил - повезло, что вовремя сообразили, что делать. У них в 24-й бригаде, в Зеленополье, даже окопаться невозможно было: они ложками и мисками рыли себе укрытия...


    Вячеслав Зайцев, военнослужащий 2-й роты, 1-го батальона, 79 бригады, один из "киборгов", имеет два ранения, кавалер ордена "За мужество"

    Наша тактическая группа в Зеленополье в ту ночь не попала. Еще после Красного Лимана, 10-14 июня мы вышли на государственную границу и начали освобождать пропускные пункты. И дошли аж до Изварино. 5 июля 2014 года, как известно, освободили Славянск, Краматорск, в этих событиях принимали участие другие роты нашего батальона, после чего их также отправили на государственную границу. И вот они шли вдоль границы, от Мариуполя, через Амвросиевку нам навстречу. Тяжело было, техника была старая, эти ГАЗ-66 постоянно ломались, их надо было ремонтировать.

    Когда наши встали в Зеленополье, мы ночью туда выдвинулись, но потом узнали, что их там накрыло, свернули к Должанскому, провели там день, а потом опять отправились в сторону Изварино. Повезло нам, по сути. Может, потому что заместитель командира роты был генеральский сын, мы не попали в Зеленополье и выжили.

    Почему так случилось? Я не знаю, почему они не окопались в Зеленополье. Все лето моя рота жила в окопах, лишний раз никто оттуда не высовывался. Нас постоянно учили в первую очередь окапываться - чем глубже закопаешься, тем лучше. И если "Град" не попадет к тебе прямо в окоп, то он уже не так страшен. По нам били из "Градов" и минометов. Много наших не пострадало, потому что у нас были блиндажи и укрытия. Мы и технику закапывали. Технику вообще нужно было по посадке раскидать так, чтобы между машинами было не меньше 50 метров. Я все лето в окопах провел и это спасло мне жизнь

    А здесь хлопцев сосредоточили на очень маленьком участке: машину - к машине, бензовоз - к бензовозу, рядом с боекомплектом. У них там и душевые были, и палаточки, и все на кроватях спали. Я считаю, что это глупость была со стороны командования. Либо кто-то хорошие деньги за это получил. Потому что когда подошла 79-я бригада - противник сразу начал лупить. Совершенно очевидно, что кто-то специально ждал, когда в этом месте соберется побольше техники.



  3. #183

    Реєстрація
    30 березень 2012
    Дописів
    8 074

    Типово



    Екатерина КОПАНЕВА, «ФАКТЫ»
    29.07.2016

    35-летний боец АТО, будучи тяжело раненным, спас в зоне боевых действий пятилетнюю девочку. Сейчас Иван восстановился после тяжелого ранения и стал прототипом недавно установленного в Днепре памятника «Солдат и девочка»
    Памятник «Солдат и девочка» сейчас можно увидеть на уличной экспозиции музея АТО в Днепре. Маленькая девочка протягивает яблоко мужчине в военной форме.

    На создание композиции ее автора харьковского скульптора Владимира Райченко вдохновила реальная история, произошедшая в августе 2014 года с военнослужащим Иваном Погорелым. Иван, боец 42-го отдельного мотопехотного батальона, был тяжело ранен под Иловайском. Несколько дней он с перебитой ногой полз по лесопосадке в надежде добраться до какого-то населенного пункта. Увидев гражданский автомобиль, обрадовался: вдруг эти люди смогут помочь? Но на глазах у Ивана машину расстреляли. Погибли и водитель, и пассажиры — все, кроме пятилетней девочки Яны, которую мама успела закрыть собой.
    …Эти страшные события Иван помнит в мельчайших подробностях. Хотя в той лесопосадке он несколько раз терял сознание от боли и усталости. Держался только потому, что решил во что бы то ни стало спасти девочку.
    — 26 августа 2014 года поступило задание приехать в Иловайск и помочь в зачистке города, — рассказывает Иван Погорелый. — По дороге наша колонна попала под обстрел боевиков. Наши БМП столкнулись, и мы с сослуживцем (позывной «Джимми») пересели в проезжавший мимо грузовик. Но враг открыл пулеметный огонь — и нас на ходу выбросило из машины.
    Меня ранило в руку, в ногу и в спину. А при падении с грузовика я получил еще и перелом бедра. Нога была неестественно вывернута, а само бедро превратилось в кровавое месиво с множеством осколков. Грузовик, с которого мы упали, загорелся. Я отполз на обочину и увидел там «Джимми» — он тоже был ранен. Рядом дымились тела погибших ребят. Я дополз до «Джимми» и успел выхватить у него из рук гранату — он хотел подорваться, чтобы не попасть в плен. Нам надо было уходить. Но куда и как? Мы поползли куда глаза глядят. Пытаясь утолить жажду, я слизывал собственный пот. Но после этого пить хотелось еще больше.
    Через несколько часов Иван с сослуживцем увидели в лесопосадке других украинских военных. Большинство из них были ранены.
    — Потом один из раненых бойцов умер, — вспоминает Иван. — Снайпер (он на тот момент еще не был ранен) уколол мне обезболивающее и обработал раны. Эти ребята предложили нам идти с ними. Но идти я не мог. «Джимми» попробовал потащить меня на себе — не получилось. В результате мы решили, что «Джимми» вместе с этими ребятами пойдут за помощью, а когда стемнеет, вернутся за мной с подмогой. Я остался их ждать.
    Пить хотелось еще больше, чем прежде. Под действием обезболивающего я часто засыпал. Когда стемнело, стал замерзать. Лежа в траве, слышал, что обстрелы продолжаются. Несколько раз снаряды пролетали прямо над головой. Я решил отползти подальше в лесопосадку. За два часа удалось преодолеть метров триста. А потом нашел в траве знакомую каску, а рядом — того самого снайпера, который сделал мне перевязку и забрал «Джимми». Снайпер был мертв. Я с ужасом подумал, что остальных, наверное, тоже убили или взяли в плен. Пошел дождь. Я набрал в каску убитого снайпера дождевой воды и жадно напился. Помню, облизывал даже намокшие листья кустов. Вода придала мне силы — и я пополз дальше.
    Я надеялся рано или поздно найти дорогу в какое-нибудь село. И тут увидел синюю машину, которая ехала с белой тряпкой на зеркале. «Слава Богу, — подумал. — Только бы они меня заметили». Начал ползти ей навстречу, как вдруг по машине открыли стрельбу из крупнокалиберного пулемета. Автомобиль вильнул в сторону и резко остановился. Выскочил водитель с белой тряпкой в руках. «Мы — мирные жители! — закричал он. — Не стреляйте!» В этот момент снова раздались выстрелы. В мужчину попало несколько пуль. Он упал и, наверное, сразу умер.
    Потом из машины попыталась выйти молодая женщина. Но она была ранена в живот и сразу упала на дорогу. Вслед за ней из машины вылезла девочка лет пяти, которая, судя по всему, была ранена в руку. «Мама! Мама!» — кричала малышка. Когда я подполз ближе и окликнул ее, женщина сказала: «Я ранена. Кто вы?» Я объяснил. Сказал, что ей срочно нужна медицинская помощь, но Татьяна (так звали эту женщину) прервала меня на полуслове: «Там в машине остались мои мама и старшая дочка. А муж лежит на дороге. Они мертвы. Я тоже не выживу. Нужно спасать Яну. Это моя младшая дочка, ей пять лет. Помогите». Я просил Татьяну ни в коем случае не закрывать глаза. Говорил, что она тоже обязательно поправится, но женщина сказала: «Я знаю, что не буду жить. Позаботьтесь о ребенке». Рассказала, что они всей семьей пытались выехать из оккупированного Харцызска и что там осталась мама ее мужа. «Передайте Яну бабушке, — попросила она. — В машине есть сумка с документами. Там же найдете мобильный телефон. Номер так и записан: «Бабушка. Харцызск». Спросила, как меня зовут. Потом подозвала Яну: «Солнышко, мама очень устала и должна поспать. Это дядя Ваня, мой хороший друг. Когда я засну, делай все, что он скажет, договорились?» «Мамочка, не надо! — закричала Яна. — А почему бабушка и Диана не выходят из машины?» «Они… тоже спят, — ответила Татьяна. Было видно, что разговор отнимал у нее последние силы. — В машину ударила молния, и они… уснули. Но ты не переживай. Просто иди за дядей Ваней».
    Яна так и не поняла, что ее мама умерла. Вцепилась ей в руку и кричала: «Мамочка, проснись, пожалуйста! Открой глазки!» «Мама очень крепко спит, — сказал я ребенку. — Ты должна делать то, что она тебе велела. Ползи за мной». «Нет! — закричала Яна. — Я не брошу маму!» Я оторвал кусок Яниной майки и перевязал им ее раненое плечико. Продолжал уговаривать девочку идти за мной. Даже на ходу придумал сказку о фее, которая потом прилетит и разбудит ее маму. «А папу, бабушку и Диану тоже?» — заинтересовалась Яна. «Да, — говорю. — Но только если ты будешь меня слушаться». Яна согласилась. Я уговорил ее не идти, а ползти, чтобы в нее «не ударила молния», как в их машину.
    — Вы нашли в машине телефон, о котором говорила Татьяна?
    — Да. Обнаружил сумку под ногами у погибшей Яниной бабушки. Кроме телефона, там были документы — паспорта и свидетельства о рождении детей. Я надеялся найти в машине бутылку воды, но обнаружил только консервы — что-то вроде густого супа. Яна тут же этот суп съела. Оставаться возле машины было нельзя — судя по запаху, пули пробили бензобак, и автомобиль мог взорваться. Поэтому я убедил Яну ползти за мной. О своей вывернутой ноге старался не думать. Когда становилось совсем плохо, мы с Яной ложились на траву и искали в небе над головой облака, похожие на зверюшек. Это была игра, чтобы хоть как-то отвлечь девчушку. Она все время обнаруживала на небе почему-то только зайчиков… Телефон ее бабушки из Харцызска я, кстати, нашел. Но позвонить не смог — в месте, где мы находились, не было связи.
    Солдат с девочкой ползли всю ночь. Иван делал Яне перевязки и все время придумывал для нее новые сказки.
    — Богатое воображение меня не подвело, — говорит Иван. — Потом Яна и сама стала придумывать сказки для меня. Еще она рассказывала о своей семье, о любимых мультиках. Я следил, чтобы ее рана не кровоточила и старался вовремя менять ей самодельные перевязки. А Яна в свою очередь спрашивала: «Дядя Ваня, как твоя ножка? Сильно болит? Давай я тебе перевязку сделаю…»
    В какой-то момент Иван заметил в лесопосадке костер. Предположил, что люди, которые сидят у костра, — скорее всего, сепаратисты. Но все равно был готов подойти к ним.
    — А что оставалось делать? Ребенку срочно нужна была помощь, — говорит мужчина. — У Яны повысилась температура, она вся дрожала. А у меня даже не было лекарств. Но пока мы ползли к этому костру, незнакомцы уехали. На обочину дороги, где хоть иногда появлялись люди, нам удалось выбраться только утром. Я наивно думал, что, как только местные увидят раненого ребенка, сразу захотят нам помочь. Но, к сожалению, ошибся.
    Первыми, кого мы встретили, были две женщины. «Бога ради, помогите! — позвал их я. — У этой девочки убили всю семью. Ей срочно нужна помощь». «А вы кто такой?» — подозрительно прищурились женщины. «Я солдат, — говорю. — Пожалуйста, дайте воды». Воды нам никто не дал. Женщины долго думали, а потом сказали: «Ладно, ребенка мы заберем. Но вы оставайтесь там и близко не подходите». «Нет! — подала голос Яна. — Без дяди Вани не пойду!» Я не смог ее уговорить, и женщины ушли.
    Мужчина, которого мы встретили чуть позже, дал нам с Яной напиться воды из его фляги. Внимательно нас выслушал и куда-то пошел. А через полчаса приехала боевая машина десанта с красными крестами. Двое мужчин положили обессилевшую Яну на носилки. Посмотрев на меня, спросили: «Ты, наверное, «укроп»?" «Наверное», — отвечаю. «Ладно, — сказал один из них, посмотрев на мои раны. — Залезай». Честно говоря, мне было все равно, что они со мной сделают. Главное — я видел, что Яне оказывают помощь. Все остальное уже не имело значения.
    Потом машина остановилась, и мне устроили допрос с пристрастием. «Ты откуда? — допрашивали. — Правый сектор? Нацгвардия? Нет, ты, наверное, минометчик!» Допрос закончился тем, что мне оказали первую помощь и взяли в плен. Правда, часов через шесть… отпустили. Меня и нескольких других ребят вывезли волонтеры Красного Креста. Перед тем как уезжать, я спросил у боевиков, что будет с Яной. Оказалось, ее передали местным жителям, а те через соцсети нашли родственников ее бабушки из Харцызска. Меня это немного успокоило.
    А уже когда оказался в госпитале во Львове, познакомился там с волонтерами, которые общаются с жителями так называемой «ДНР». Они помогли мне найти телефон Яниной бабушки. Я сразу ей позвонил. «Я вас искала! — голос женщины дрожал. — Не знаю, как вас благодарить! Вы спасли Яночку. До сих пор не могу найти ни сына, ни невестку. Яна ничего толком не может сказать. Вы не знаете, что с ними?» Я почувствовал, как к горлу подкатил ком. Не помню, какие подбирал слова. Но рассказал ей правду.
    — Как себя чувствовала Яна?
    — Слава Богу, шла на поправку. Перенесла операцию. Уже может шевелить ручкой. Мы с ее бабушкой теперь часто созваниваемся. Знаете, за те двое суток в лесопосадке эта девочка успела стать мне родной. Хочется во всем ей помогать. Надеюсь, мы скоро сможем увидеться. Но вот только пока это, к сожалению, невозможно — они находятся на оккупированной территории. Бабушке ехать некуда. А Яна до сих пор нуждается в лечении. Больше всего меня беспокоит ее психологическое состояние. Бабушка говорит, что Яна замкнулась в себе, по ночам ей снятся кошмары. О смерти родителей и сестрички ей стараются не напоминать. Бабушка попросила пока никому не давать ее телефон. Боится огласки. Поэтому прошу не писать в газете даже Янину фамилию.
    Иван может долго рассказывать о Яне, но очень мало говорит о себе. А ведь чтобы восстановиться после тяжелого ранения, ему самому понадобилось почти два года. Он перенес много операций, первое время не мог ходить. Но сейчас уже практически восстановился и даже вышел на работу. До того как на востоке начались военные действия, работал в Запорожье адвокатом. А сейчас переехал в Днепр и работает юристом в Днепропетровской облгосадминистрации.
    — На самом деле сюда переехала моя жена, а я следом за ней, — говорит Иван. — У меня прекрасная семья, двое детей. Наверное, поддержка родных помогла мне быстрее пойти на поправку. Кстати, мне скоро предстоит еще одна операция на ноге — надеюсь, последняя. Приехав в Днепр, я сразу пошел в областную администрацию и спросил, нет ли у них работы. Нашли. В городе многие знали мою историю — читали обо мне новеллу в книге журналиста и писателя Евгения Положия «Иловайск. Рассказы о настоящих людях». Новелла так и называется «Дядя Ваня». Евгений подробно описал в ней все, что со мной произошло. «Ты и есть тот самый дядя Ваня? — спрашивают знакомые. — Тот, в честь которого установили памятник?» Я в таких случаях стараюсь поменять тему. Не люблю внимания. Да и рассказывать подробности не хочется. Прошло уже два года, а мне до сих пор тяжело об этом вспоминать.
    Фото издания «Депо. Днепр»

  4. #184

    Реєстрація
    30 березень 2012
    Дописів
    8 074

    Типово

    Spoiler Spoiler: Усім хто звідти не повернувся присвячується. 
    Рівно два роки тому...
    Рейд
    Ніби довжелезний залізний змій колона повзе по розпеченому сонцем луганському степу. Твою ж душу-мать…Жарко як в пеклі.
    Змій пірнає в яри та наковтавшись пилюки виринає на наступний пагорб, лишаючи по собі сліди залізних траків та потоптану кукурудзу. Змій просувається таким чином вже більше дванадцяти годин. Для нас цілу вічність.
    Якби якійсь Тарантіно разом Кім Кі Дуком та Кустуріцей схотіли засняти продовження «Бєзумного Макса» тільки в більш трешевій версії 18+, від нашого виду їх би трапив справжній оргазм! Айдар на марші видовище епічне! Розмальовані та роздовбані лєкговушкі, нива з причамбеленим замість ляди АГСом, Урал із ЗУшкою, срібляста беха Х5(бєха в сенсі бмв а не бмп))) – для контрасту, розмальовані мінівени червоно-жовтих кольорів [певно для маскування… але на справді які були], Жигулі – пятьоркі – сємьоркі та інший залізний мотлох перемішаний із кількома танчиками «останньої моделі» -Т 64, тройкою бех (БМП 1) та парою БТРів 70, та ще кілька переламаних бортів. Ад на колесах.
    На тому всьому всередині, зовні, зверху та чіпляючись хтозна як, їде Айдарівське кодло. Кодло не зовсім те слово, вірніше зовсім не те - та судячи з вигляду того суспільства та способу в якій вони пересувалось інакше це дійство не назвеш.
    Усі вони героїчні хлопці, з розльотом «по жизні» від Євгена кандидата наук – старшого наукового співробітника чи Володі успішного бізнесмена з галичини до Ігора – комбайнера із слабожанщини або Падре – странствуючого лицаря домініканського ордену, що йшов у хрестовий похід на схід (не певен що сам Домініканський орден знав про свого апологета на сході Вкраїни, та менше з тим…Лицаря). Вчителі, менеджери, ріелтери, лікарі, науковці, мерчендайзери, банківські службовці, будівельники, таксисти під керівництвом пілота – адвоката. Більшість з них навіть срочку не служили до тих подій. Бо зна хто.
    Більшість перелічених вище сюди привела вроджена [чи набута] вава в голові. Амінь. (То були справжні Люди і мені навіть не вірилось що за роки розбещенної та зневіреної «незалежності» могли зберегтись, вирости, виховатись такі Люди. Але то факт. Дія народжу протидію і на кожного рєшалу – комерца, метросексуала чи міского гєдоніста знайшовся такий собі Лицар з вавою в голові (як би про те сказала моя мама). Але…
    Змій ізригаючи чорний дим та піднімаючи купу пилу, кашляючи та матюкаючись проскочив Луганський аеропорт (той що донедавна був в облозі) та вискочив на лани. Сіра наче цемент пилюка, погоріла пшениця та перепахана артой кукурудза. У кожного з нас крутило в животі від адреналіну та безсонної ночі що провели її у дорозі та у якомусь Богом забутому селі на підступах до аеропорту. Та змій не зважаючи на наші відчуття сунув вперед.
    Перша цікавина, що трапилась – свічка. То був вогняний стовп заввишки з будинок з переплавленою в радіусі 50 ти метрів землею, що виривався з підірваного нафтопроводу чи газопроводу. В 20 ти метрах від свічки валявсь покарьожений кусок труби розміром з автоцистерну. Грандіозне видовище.
    Хлисткий наче батіг звук і змій зупинився. Снайпєр. Йоб…твою ж..!!! Зєльонка на трі часа. Огонь! Атставіть! Огонь! По позиціях! (я як вчили на КМБ вискочив та зайняв місце за переднім колесом своєї буханки)
    Наступні дії мабуть привели би в ступор бувалого ГРУ шника чи якогось піндоського командос. Бо після тих кількох пострілів народ повивалював з машин і відкрив шквальний огонь у відповідь з чого попало. Тут був і ДШК, і ПКМ, автоматні черги, і подствольники. Навіть знайшлось кілька ковбоїв, що палили з власних піштолів, один навіть з двох рук супроводжуючи ді дії нєчлнораздєльними криками в бік ймовірного ворога. Психічна атака вдалась. Бо… або ми влучили, або снайпер обсерився, бо з того боку більш нахто не стріляв. Ще якійсь час потому ротний бігав вздовж змія й копаками пояснював ковбоям що команда припинити вогонь розповсюджується не тільки на постріли чергами а й на поодинокий вогонь теж.
    Воїни позалазили по автівках та змій рушив далі…
    ***
    Треба сказати що на той штурм збирались три дні, за які встигли разів з надцять зібратись та майже «вишукуватись» на плацу звільненої від ментів та сепарів (що в ті часи було майже тим самим) школи міліції.
    Меж тим шикування було вкрай цікавим заходом! Все починалось з того, що хтось ліниво, та розпливаючись від спеки казав «на построєніє». Але така новина нікого не бентежила, під звичне «угу» усі продовжували займатись нічим. Потім, хвилин за двадцять, знов прокочувалось «построєніє…», і народ матюкаючись починав рух в бік плацу.
    Так, як і в театрі, десь після третього дзвоника більша частина вивалювала на плац де вже чекав комбат, попутно вичитуючи першого ліпшого, що трапив йому під руку. Далі була «пламєнная рєчь» комбата про те , що він знає «що коні застоялись» але «вот-вот» ми вирушимо на штурм чогось[чого саме то воєнная тайна], і всі мають бути готові та тверезі. Від чого народ галдів, «старики» улюлюкали в передчутті, новобранці обсирались, кухня там же чистила картошку, а за спиною комбата Німець забивав молотком патрони до ЗУшної ленти. Мабуть коли Кортес вирушав в похід на ацтеків, або Запорожці на турок то виглядало приблизно так само…
    Оскільки за кілька днів то дійство відбувалось с десяток разів, цілком зрозуміло що терпець воїнам таки уривався. І коли всі вже зневірялись у будь яких «воєнних маньоврах» та порозбрідались по місцевих нєвєстах та генделях, у звичайний армійський спосіб, тобто через сраку, приходив наказ!
    За пів години висуваємось.
    Після чого почався справжній бедлам! В кого незаправлена чи не заводилась машина(тече масло\зклинило міст\здох акум etc.), в кого немає БК, хто ще зі вчора загубився, а кому взагалі нема на чому їхати чи нема ахтомату та не вистачає інших «аргументів». Мені в загальному хаосі вдалось «під шумок стьобнути» «муху» (коли я на ото усьо дивився то навіть уявити собі не міг що ми окремий штурмовий батальйон і що я/він/воно/вони зможемо хоч щось у військовому сенсі. Натомість мої сумніви в боєздатності нашого підрозділу розвіював командир медслужби Докі, що гладив бороду закочував очі і вимовляв своє епічне «Дебіли» і «Нє бздєть»)
    Однак, треба віддати належне, за 45 хвилин ми таки вирушили. Оскільки мєдслужба, куди мене розподілили, була найбільш організованою частиною нашого бату (ну якщо не брати до уваги тодішнього начмєда Гамадрилича, що я його ніколи не бачив, але часто чув що його десь виловлювали п’яним в дюпель в радіусі кількох областей від зони АТО) ми погрузились та виїхали вчасно. Надпотужне військове угруповання, що складалось аж десятка машин і одного УРАЛа було готове для виконання будь яких завдань, навіть якщо б нам тоді сказали узяти штурмом Рубльовку в маскві то максимум народ запросив би більше БК та бензину.
    - А чому нас так мало? Хіба то весь батальйон?
    - Нє бздеть!... – коментував то дійство Докі.
    В останній момент виявилось, що штурмовому відділенню з п’яти молодих хлопців не стало транспорту, бо якійсь грузин на якійсь сємьоркє поїхав у розвідку. Тому було вирішено, що вони їдуть з нами на санітарці. Командир відділення Аскольд – чоловік до 30 з вусами як в американських копів та гострим поглядом як в якогось хорта був на перший погляд антиайдаром, увесь виправлений віддавав накази наче в справжній військовий, хоч як і більшість з нас в армії не служив.
    - От ще один,…кіна надивився! – коментував хтось.
    Таким чином колона вирушила. І, ще недозмій, повільно просуваючись між селами та хатами, розростався. Із-за хат, кущів і перехресть по дорозі долучались все нові й нові машини з людьми, доки колона не розтягнулась десь на кілометр. Швидкість та скритність пересування зашкалювали! Бо, по-перше, куди ми мали їхати знав тільки комбат. По-друге, комбат десь проЇбавсь по дорозі. По-третє, ми постійно когось чекали, бо або в черговий раз ламались машини та хтось не встиг приєднатись, то командування збиралось на нараду «де ми зараз є, куди нам їхати і що робити далі». Зазвичай в подібних дискусіях правим виявлявся той, хто гучніше за всіх волав та махав рукуами/піштолем/ахтоматом. В такий спосіб ми минули декілька сіл та одне містечко й опинились на якомусь перехресті в якомусь, Богом забутому селі (хоча по правді, складалось таке враження, що тут усе Богом забуте) . Було вже за північ.
    Я вже був думав поспати, однак мій сон перервав прикрий випадок.
    Скрип гальм і бабах… потім:
    -Що за хня! Довбо…би! Та пішов ти! Та сам пішов! В цілковитій темряві освіченій гротескним місяцем з’явилось обличчя ротного – Золи.
    - Бля я ща прибью його! Ну шо за дебіл! Спакувати його!
    П’яний Славік вдарив ЗУшку об танк. То по нашому. Без коментарів.
    На превеликий жаль того Славіка спакували скотчем і засунули до моєї санітарки під охорону Аскольда.(Слава рідним Богам він недовго докучав, та був швидко звільнений (мотивуючі свої прохання «а вдруг засада!») але при тому встиг якось сжерти арбуз що ми його з собою взяли).
    Зоряна ніч, місяць такий яскравий що, здається, й не місяць зовсім а якась гіперболізована театральна декорація. Світло як вдень. Треба відпочити, але думки… Якщо покласти під голову шолом, на кшталт подушки то можна досить зручно влаштуватись, ніколи б не подумав. Цікаво де ми зараз і що буде далі… Які дивні думки приходять в голову вночі: Чому? Чому місяць? Чому зорі? Чому ми тут? Чому війна?… Цікаво, ті хлопці на чолі з Аскольдом що повлягались поруч в цьому кюветі … чи всі вони повернуться с цього рейду? Чи повернусь з нього я?..
    Однак спимо недовго, чутно наростаючий гул важкої техніки. До нас приєднується броня з 24 ки і ми разом вирушаємо далі. Змій завдяки танкам и бехам збільшуться ще на сотню метрів і ми повзем по нічних ланах до якогось села. Там ми зупинямось і приходить команда відпочивати. Спимо декілка годин. Хто як: я сидячі в машині а мої більш продумані товариші в якомусь курнику неподалік. Зранку ніхто не снідає. Передчуття бою та адреналін перебиває відчуття голоду. Народ забиває останні незабиті магазини, поправляє розгрузки та з’ясовує задачу – таки якого ж рожна ми сюди приперлись(бо ми тут вже були). А задача проста – оточення Луганську, ми як штурмовий підрозділ маємо зайняти передмістя Луганску с. Хрящувате та протриматись там два дні, поки до нас не прийде підкріплення ЗСУ – танки, пушки коротше браві хлопці з гелікоптерами та смерчами – ураганами. Народ улюлюкає наносе бойову розкраску, мотається помаранчевим скотчем, після чого всідається на змія та й вирушає.
    ***
    Після обстрілу снайпера змій впирається в крутий підйом - машини закипаючими двигунами рвуть суху наче прах землю, намагаючись той підйом подолати.
    БА-БАХ– на цей раз бачу величезну чорну хмару на самому підйому, в голові змія, та підлітаючі високо догори колоди, що були прив’язані до бортів головної бехи. І знову змій зупиняється….
    Заміновано, дорогу заміновано… - проноситься вздовж змія. Біжу наверх бачу розворочений зад бехи, злетівший набік трак і розкиданих навколо хлопців. Хлопцям пощастило, що вони сиділи зверху та вибухом їх просто порозкидало. Обійшлись вони, Слава Богам, переломами та контузіями. А ще повезло, що поїхали додому раніше ніж змій встиг залізти в пекло. Санінструктор 24 ки відмовляється від нашої допомоги, хлопців грузять в якусь з машин і відправляють до бункера в аеропорт.
    Заміновано… твою ж мать… от, Б@№ть прям симпозіум капітанів «очєвідность»…невже перед тим як пхатись в тил ворога ніхто навіть не перевірив дорогу?
    - Нє бздть! – кажу сам собі я, бо до того часу мій командир із ще двома буханками теж десь проЇбався.
    З такими думками повертаюсь до санітарки і влягаюсь під неї…
    Насправді більш невдалого місця для зупинки годі й було шукати: на три години зліва вдалені вже видно Луганськ, жодного укриття ще й крутий схил посередні якого ми стали! Більшість машин просто не зможуть з нього рушити уперед. Мабуть проти нас воюють такі ж телепні як і ми… або нам щастить. Народ так само ліниво вивалює з техніки. І ховається від спеки під бронею. Розпаковуються сухпаї та вода. Чекаєм поки нас накриють…але минається!
    Десь за години півтори дорогу перевірено і змій рушає далі, наша буханка ледь долає той схил, проїжджає повз підбитої бехи та набирає швидкості. Ворог вже десь дуже поруч, по починається стрілкотня і на машиною явно чути свист куль.
    За кілька хвилин зав’язується бій. Більшість під прикриттям броні просувається вперед а слід за ними підтягуємось ми із буханкою. Так доходимо до траси Луганськ-Ростов десь попереду в 200-300 м від нас с. Хрящувате. В кращих традиціях штурмових операцій уся техніка вишикується по трасі в колону (певно щоб легше було розстрілювати) та за спинами хлопців починає просуватись в бік села. Після чого я лишаю водія разом з буханкою а сам починаю просуватись вперед, де вже повним ходом йде бій…так починався останній великий рейд Айдара та, мабуть, найтрагічніші події для нашого бату.
    Тільки Айдарівців (а ще були 80ка, 24ка та 12 в тому поході на Хрящувате та Новосвітловку загинуло 25 чоловік, 300 навіть ніхто не рахував, і все заради того, щоб на День Незалежності нас зрадили і відступили, лишивши нас фактично в оточенні. Але то інша історія, яку(якщо буде час та натхнення) я напишу до Дня Незалежності.
    Одного разу мене ледь не вбило…
    Ні, не так, одного разу я думав, що мене вбило!
    Бабах!! (- Ого! - як би сказав мій товариш Лаврєнтій Павлович ), словами те відчуття передати важко, але я спробую.
    Ні фіга собі!… - як би сказав Німець - Царства йому Небесного…
    Підперши наплічником, одягненим поверх броніка, якусь бронетехніку. Намагаюсь вгамувати адреналін і перевести подих. Захлинаючись розплавленим серпневим повітрям, перемішаним порохом, випаровуваннями асфальту та луганським пилом, я відчув той самий перший в моєму житті …:
    БА_БАХ!!!....Глухий і водночас всепронікаючий звук. Ніби якісь міфічний Тор лупонув щосили своїм молотом по самому Сонцю! Земля мене підкинула догори, обдавши ще гарячішим повітрям ніж те, яке кілька секунд назад мені пощастило ковтати. Від піднятого навколо пилу стало темно і я рефлекторно заплющив очі. Першою думкою було – це все! Якого хєра… Невже так швидко!
    Мабуть, коли я розплющу очі, то побачу свою відірвану ногу, обломок кістки та як кров хлище із развороченого стегна… Ну навіщо так швидко!!! Я ж тільки почав...
    [Думки переганяючи швидкість світла відносили мене назад, в минуле. До тих часів, коли в дитинстві я уявляв себе безстрашним лицарем, коли брав участь у дворових баталіях та відчував себе справжнім воїном та переможцем, розквасивши носа в юшку якомусь арабу на дискотеці. До тих часів, коли я безталанно марнував своє життя в нудному офісі ТОВ «НІОЧЬОМ». Змарнованих кохань. До перших сутичок на майдані та тієї проклятої ночі, та страшного ранку, коли полихали профспілки та падали люди від невидимих куль…. І на кінець, до розпачу від початку війни та учебки для довбанутих добровольців…
    Там ніхто не казав нам, що так буде…Там ми усі такі гарні, такі тактичні, в новеньких камках та розгрузках (куплених хто як, за останні батьківські чи волонтерські кошти), зі страйкбольними приводами відпрацьовували тактичні навички: штурмували будівлі, ходили змійкою, збирались у пружинку, повзали по лісі на пузі та згодом відчували себе справжніми командос.
    Там ми уявляли собі війну, кожен по своєму. В своїй уяві ми бачили кіно про Рембо, універсальних солдат чи нестримних бойовиків зі Сталоне, що набігу розстрілюють цілі армії супостатів… Ні, звісно, обмірковуючи хлоп΄ячі фантазії в курілці, ми розуміли, що так як в кіно не буде… Але щоб таааака срака! Срака, масштаб якої можна порівнювати лише із масштабом ненажерності наших політиків помноженим на «совковоє армейскоє распиздяйство». Коротше уявити сраку, в яку я та мої побратими згодом потрапили не зміг би навіть самий збочений із голлівудських сценаристів…а ми й подавно… ]
    Бабаххх !!!- не встигнувши перевести подих від першого розриву та навіть не розплющив очі, спиною відчув другий …. Враження таке, якби тебе посадили у величезний дзвін і скажений від воздєржанія монах почав щосили дзвонити… У вухах від другого розриву був лише свист… І якось, раптом, стало дуже тихо, навіть стрілкотня та розриви гранат навколо кудись ділись… Намагаюсь поправити з’їхавший на обличчя шолом, яким я вперся в якусь залізяку, обливаючись потом та вдихаючи густий пороховий дим, повільно розплющую забиті пилом очі
    Я вже готовий був оцінити масштаб своїх летальних ушкоджень … І може навіть крізь пекло порохового диму та піднятого вибухом пилу розгледів власні берці та ствол своєї сучки ( так в нас прийнято називати АК74У), в яку я вчепився як потопаючий у нікчемну щепу… Як раптом третій розрив змусив мене підскочити …
    Бабах… Від третього розриву я як той кіт, що його підкидають до стелі, щоб подивитись чи приземлиться він на лапи, перевернувся та став рачки… Певно зі сторони я виглядав вкрай кумедно, але в той момент мені було зовсім не до сміху… Однак дебільний комізм ситуації та гротескність того що відбувається наштовхнула мене на думку, що щось тут не так! Мене мало вже розірвати на шматки, але я стою тут раком як баран і захлинаюсь пилом посеред траси Луганськ- Ізварене, підпираючи боком якусь броню та намагаючись натягнути собі шолом з голови до яєць…
    - Плохіш, мать твою, Плохіш!!! – я ледь розчув крик когось із кювета, що був метрах в десяти від мене. Хто саме кричав я так і не зрозумів, але нехай буде щастя цьому доброму Чоловіку.
    - Плохіш (таким був мій позивний) ***, довбо..б, вилазь сука з під танка!!! Ти шо, оглох?!
    - Сюда, бистрєє , дебіл! – якийсь інший вже голос лунав із-за завісу пилу.
    Я, підскочивши не гірше олімпіського чемпіона по бігу з перепонами, брязкаючи усією навісною облудою, що я поначіпляв на себе для пущої тактичності перед першим боєм (і, як потім з΄ясувалось « нахрєн не потрібною») в декілька стрибків здолав відрізок до обочини і під істеричний регіт моїх побратимів скотився в кювет… Від адреналіну розтягнуло посмішку і таку дурновату легкість - як би ти тільки що вискочив із швидкісного потяга…Небо було синє-синє – залите сонячним світлом і легенькій вітерець колихав гілки дубів…Перша сигарета як після сексу.
    Насправді ситуація виявилась напрочуд простою - всі описані вище події тривали не більше хвилини. В той день нам було поставлено задачу штурмувати населений пункт Хрящувате – передмістя Луганська. Штурм відбувався в кращих традиціях добровольчих батальйонів – пішком, поперед броні, по головній трасі. Так сталось, що свого командира і свій підрозділ я загубив [прї…ав] десь по дорозі (пізніше з΄ясувалось, що в УАЗіку[ таблєткє] закипів двигун, але в пилу пересуваючоїся колони ніхто цього не помітив, рацій не було, телефон не працював…)
    Тому, взявши командування водієм Ігорком [ну, як взявши командування – просто Ігор сам всрався і сказав, що він водій і хз, що робити далі ] на себе, прийняв рішення вступити в бій окремим надпотужним підрозділом, що складався з мене – санінструктора батальону Айдар і водія таблєтки. Таким чином, ми кинули на краю посадки нашу бойову машину і вступили в бій… Тобто всі побігли вперед, стріляючи кудись по кущах в сторону крайніх хат того нещасного села… І ми побігли так само стріляючи в нікуди, але створюючи при цьому не аби яку «плотность огня». Перебігаючи, як вчили, від укриття до укриття я потроху освоївся, перший адреналін вгамувався та ставало ясно де йде [двіж] і куди треба бігти… Перша на моєму шляху трапилась БМП з прикомандированими до нас хлопцями з 24ки, які жались за бронею і переляканими очима визирали в сторону вже зав΄язавшогося бою. Я запам΄ятав, що хлопці були дуже молоді – найстарший виглядав як старшокурсник. Присісти там можливості не було а броніжелет с боєкомплектом[БК] та санітарний ранець важили не менш 40 кг і дуже хотілось зайняти якусь зручну позицію щоб таки дістати ворога. Природна цікавість та азарт штовхали мене вперед – в вирій подій… Я стартанув щосили до якоїсь ямки на обочині – та тут же вискочив з неї так оскільки десь, зовсім поруч кілька куль розрили землю та хтось крикнув не лазити по обочині – розтяжки! От так я і перебігав від однієї броні до іншої. За кожною хтось ховався, я обливався потом та задихався від жари та пилу… І так поки десь на передньому краї, прямо посеред траси на вїзді в село, я не знайшов броню, за якою ніхто не ховався…Бігом, прихилившись до землі і нічого не бачучи від зїхавшого шолома , я метнувся за укриття. Всівся, опершись наплічником об трак танка… Танка Т64, який в той саме момент вирішив відкрити вогонь по сєпарам.
    З того часу все змінилось… Було ще безліч моментів, коли хололо серце, стискався в камінь шлунок, німіли ноги від розривів поруч крупнокаліберної арти , «ложились гради» чи свистіли кулі. В голові проскакувала думка: Ну все, кінець!, Цього я вже точно не переживу! … Та кожен раз лишившись живими, ми шмати своєї душі лишали там. Поки не лишилось нічого…
    І тепер я точно знаю - ми трупи, ми [грьобані] живі трупи – наші душі вже давно там... Разом із тими, хто не повернувся… А тіла, по інерції, ще топчуть цю землю… Але той, хто побачив врата Вальхали, рано чи пізно прийде до них….

    https://www.facebook.com/andreyploxi...01390820216135

  5. #185
    Аватар для KpoT
    Реєстрація
    11 липень 2007
    Дописів
    21 371

    Типово

    Короткая зарисовка ... я аж помолодел на немножко




    https://www.facebook.com/NashePrykar...c_ref=NEWSFEED

  6. #186
    Аватар для Саша67
    Реєстрація
    24 квітень 2005
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    9 528

    Типово

    "Тут стою за вільну нашу Україну. Ми ніколи не могли подумати, що цей кацапський ворог міг би на нас напасти. Зважаючи на вік, маю трохи негаразди, але, думаю, пройде. Я буду до самого кінця, доки Україна не буде вільна. Ми їх не запрошували, вони прийшли на нашу землю. Доки я живий і в мені калатає серце, буду битися тут у Мар'їнці до смерті"
    69-річний Владислав із позивним "Сивий" є одним з найстарших військовослужбовців у лавах Збройних сил України.

  7. #187
    Аватар для KpoT
    Реєстрація
    11 липень 2007
    Дописів
    21 371

    Типово

    Загиблі в листопаді – поіменно. Подивіться їм в очі


    Після початку нового так званого “перемир’я” в зоні АТО кожен другий день приносить звістки про загибель українських військових. Наших полеглих не так багато, як у 2014-му та на початку 2015 року, однак кожна така втрата змушує серце щеміти.
    Адже нині кожного загиблого воїна можна взнати на ім’я, подивитися йому у вічі на прижиттєвих фото (можливо, зроблених смартфоном за кілька миттєвостей до смерті), дізнатися біографію.

    Деякі ЗМІ з посиланням на неназваних військових стверджують, ніби штаб АТО, ГШ та Міноборони приховують реальні втрати, і насправді вбитих під мінометним дощем – у рази чи й у десятки разів більше.
    Це вочевидь не відповідає дійсності. Адже в кожного загиблого є бойові побратими, у них – мобілки, доступ до соцмереж, волонтерів, журналістів.

    “Новинарня” зібрала з відкритих джерел дані про загиблих (бойові втрати) в АТО у листопаді 2016 року.

  8. #188
    Аватар для KpoT
    Реєстрація
    11 липень 2007
    Дописів
    21 371

    Типово

    Попалось в ФБ, как то зацепило ...


    Володимир Сармат
    22 ч ·

    Двадцять перший з класу…

    - Прівєєєєєєт))))
    - Привіт.
    - Ну? Как дєла?
    - Нормально все, як бачиш...
    - Нє удівльон? Откуда я?)))
    - З вагону, не інакше...

    - Да, да с вокзала! А тут ти)))
    Ну встрєчя, вот так встрєчя)))
    - Послухай... Мені час іти.
    Давай може на вечір?

    - Да, да конєчьно... Стой! Куда?
    А номєр тєлєфона?
    - Та той що й був з студентських літ...
    Чекай, дзвонить Альона:

    - Ало, так, так... уже біжу...
    ні ще не встиг та ку`плю.
    Кого? Ах, да, старий я дід...
    Він так просив про куклу...
    Візьму, візьму. Ну все, бувай.
    Хоре, що нагадала...

    - Альона? Дєвушка твоя?
    - Ні. Пашки "Кандагара"...
    - Как інтєрєсна...))) Что Пашок?
    Когда успєл женітся?
    Я вот в Москвє уж трєтій год -
    нікак нє созвонітся)))

    Работа, знаєш...)) Всє дєла...
    Прілічная зарплата))) Хошь подтяну?)
    Ну і Пашка...)))
    За годік купішь хату)))

    - Послухай... Правда вже пора...
    Я трохи поспішаю...
    - А я с тобой!)))) Ти до Пашка?)))
    Бач, мову пам'ятаю)))

    - Зі мною???... Добре...
    Ну... пішли. Треба купить ще куклу.
    Він так просив... Як я забув...?
    Макітра вже розпухла...

    - У Пашкі дєвочька?)))
    Ну класс!!! У ніх сегодня празднік?)))
    А я встречался столько раз...
    Но, нє судьба - развратнік))))

    По клубам всьо, по кабакам...)))
    Устал уже мальоха))
    Остєпєнітся б надо нам.
    Чєго молчішь? А? Льоха?

    - Га?! Що?!... Пробач... старий.. пробач...
    - Да ти даже нє слушал...
    Глаза опухлі... Будто плач...
    Послушай, что за муха???

    Я понімаю, трудно вам...
    Война тут єщьо ета...
    Я ж говоріл - поєдєм к нам.
    Бил шанс, вот я уєхал.

    За что? За Пєтю ваєвать?
    Іль тіпа батьківщіну? Платілі би...
    А так плєвать, на ету Украіну)
    Карочє. Надо би зажечь -
    с кєнтамі повстрєчаться)))
    Поможешь вмєстє всєх собрать,
    да разом оторваться?!))))

    - Всі будуть. Не переживай.
    Зганяю куплю куклу.
    - Да, что с тобой? Ти прєкращай.
    Унил как Гваделупа))))

    І что-то я всьо нє пойму...
    Пашуля пєрєєхал?
    Смотрі вон наш воєнкомат...
    Народууууу))) Вот потєха)))

    Что? Как і раньшє?
    Всєм сєлом, в армєйку проважают?)))))
    Смотрі! Там Сашка... і Антон... ?????
    Или с АТО встрєчают?

    - Тихіше Коля... Не кричи..
    Хотів усіх зібрати?
    Всі тут... Вже в двадцять перший раз..
    І Пашка... Його мати...
    Альона тут... його жона...
    і дочка теж - Анютка...
    Чекай. Піду віддам малій -
    він так просив їй куклу...

    - Стой! Я нє понял.. Что за чушь,
    ти мєлєш одурєло?
    С чєго оні вон только что,
    вдруг сталі на колєно???

    - І ти ставай... Та помовчи...
    Негоже розмовляти,
    коли навколішках жінки
    і навіть його мати...

    Ставай кажу! Пашка везуть...
    Ти ж хтів зажечь, хтів плясу?
    Немає вже кого збирать,
    він двадцять перший з класу...

    Ми з ним... тоді... останній раз...
    залишив на минутку...
    лиш чую... сущище... фугас!
    Підбіг...він шепче:- куклу...

    Ледь, ледь до Анєчки не встиг -
    нас скоро поміняли б...
    Кажу: - куплюююю... Та він затих...
    Сьогодні, ось, ховаєм...

    - Ти ето... Льоха...
    - Помовчи... почтить треба Героя...
    бо тобі ж скоро до Москви,
    а наш весь клас до бою...

  9. #189
    Аватар для Манула
    Реєстрація
    11 жовтень 2007
    Звідки Ви
    Дніпро
    Дописів
    13 846

    Типово

    93: бій за Україну (повна авторська версія)
    Перша серія трилогії про бойовий шлях 93-ї бригади Збройних Сил України розповідає про події березні - жовтні 2014 року.
    Пряма мова учасників подій - від комбрига до солдата. Відео з полю бою. Жива правда про російсько-українську війну.

  10. #190
    Аватар для Самара11
    Реєстрація
    04 липень 2013
    Дописів
    13 721

    Типово

    "Жива правда..."
    Так.
    Люди діляться на дві половини. Одні, увійшовши до кімнати, вигукують: "О, кого я бачу"!. Інші: "А ось і я"!

Сторінка 10 з 10 ПершаПерша 12345678910

Bookmarks

Bookmarks

Ваші права у розділі

  • Ви НЕ можете створювати нові теми
  • Ви НЕ можете відповідати у темах
  • Ви НЕ можете прикріплювати вкладення
  • Ви не можете редагувати свої повідомлення
  •  
  Головна | Афіша | Новини | Куди піти | Про місто | Фото | Довідник | Оголошення
Контакти : Угода з користивачем : Політика конфіденційності : Додати інформацію
Главная страница сайта  
copyright © gorod.dp.ua.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.
Про проєкт :: Реклама на сайті